2018 Deprem Yön. G+Q+0.2S Kombinasyonu Sorunu (Endüstriyel Yapı)

Başlatan setedeForumun Yardim Bolumu

Yanıt: 2
Gösterim: 1807
Son İleti 29 Temmuz 2020, 23:00:37
Gönderen: setede
Yapı Teknolojileri SATILDI

Başlatan leventdnyForumun 2.El Kitap Alım-Satım

Yanıt: 0
Gösterim: 2017
Son İleti 03 Temmuz 2018, 13:15:39
Gönderen: leventdny
yapı denetim stajı

Başlatan ahmt12345Forumun Staj

Yanıt: 0
Gösterim: 3141
Son İleti 07 Ağustos 2017, 13:55:49
Gönderen: ahmt12345

Yapı Teknolojisi 2 / Müslim Avcıoğlu-SATILDI

leventdny · 2201

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı leventdny

• Azimli
    • +1/-0
    • E-Posta
Önsöz
Hazırlamış olduğumuz Yapı Teknolojisi 2 kitabı, birinci kitaba sığdıramadığımız konulardan oluşturulmuştur. Yapı, içinde çok değişik konulan barındıran büyük bir ana bilim dalı. Bütün dalları bir kitap içine sığdırmak ancak bazı temel bilgileri vermekle olur. Şu ana kadar ele aldığımız konularda konularla ilgisi bulunmayan insanların dahi okuduklarında o konu ile ilgili detaylı bilgileri bulması muhakkaktır. Ama bu, şu demek değildir. Bu kitaplarda yapı ile ilgili her şey tam tekmil anlatılmıştır. Hayır, tabii ki böyle değil. Ama en azından bir teknik elemanın rahatlıkla konularla ilgili eksikliklerini tamamlamasında büyük fayda sağlayacakları kanaatindeyim.
Meslek liseleri inşaat bölümleri ile Meslek Yüksekokulları İnşaat Bölümleri ve İnşaat Mühendisliği eğitimi gören öğrencilerin ufkunu açarak Yapı Teknoloji derslerinde çok detaylı bilgiler elde edeceklerdir:
Bu kitapta kaleme alman konular sırasıyla Dilatasyon Derzleri, Yalıtımlar, Toprak İşleri, Prefabrik Yapılar, Kalıplar, Donatılar, İskeleler Ve Alçı İşleri olarak sekiz bölüm halinde tamamlanmıştır. Konuların toplamı dört yüz yirmi sayfaya yakın bir yer kapladığından kalan bazı konular üçüncü kitaba sarkmıştır. Üçüncü kitaba giden konular şunlardır. Asansörler, Sıvalar, Kaplamalar. Boyalar, Kapılar, Pencereler, Akıllı Evler ve belki de Metraj konusu işlenecektir.
Konuların herkes tarafından algılanması ve anlaşılması için özelliklerine göre bazı konular yüzeysel ele alınmasına rağmen bazı konularda da oldukça detaya inilmiştir.
Her ne kadar titiz bir çalışma yaparak, geniş bir literatür taraması ve otuz yılı aşkın bir tecrübe sonucunda meydana getirdiğimiz bu kitapta elbette eksiklikler olacaktır. İnşaat sahasında, bazen yöreden yöreye değişen farklı uygulamalar bulunmaktadır. Eğer bazı uygulamalar ustaların yaptıkları uygulamalarla ters düşüyorsa veya farklı geliyorsa, kitaptaki uygulamaları denemelerini tavsiye edebilirim. Farklı uygulamalarda yorumlarınızı beklerim. Kitabı engin görüşlerinize sunuyorum.
İnşaat sektörüne faydalı olmasını diliyorum.

« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2018, 10:52:02 Gönderen: leventdny »