6.Savunma Sanayi Günleri

Ayşe Nur Sümbül · 2789

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ayşe Nur Sümbül

  • Yeni Üye
  • *
    • İleti: 4
    • +0/-0
    • E-Posta
: 30 Ekim 2015, 18:08:04
   Savunma Sanayi Müsteşarlığı desteği, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi Dekanlığı ve Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Teknolojileri Kulübü iş birliği ile düzenlenen 6. Savunma Sanayi Günleri etkinliğimiz 18-19 Kasım 2015 tarihinde YTÜ Davutpaşa Kampüsü 2010 Avrupa Kültür Başkenti Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecektir.
   Katılımcılar ve sektörde faaliyet gösteren birçok firma tarafından büyük bir ilgi ve merakla beklenen etkinliğimiz, ülkemizdeki üniversitelerde savunma sanayi sektörüne yönelik olarak hazırlanan etkinlikler arasında gerek dinleyici kitlesi, gerekse katılımcı firmaları ile  ''En büyük etkinlik'' olma özelliğini devam ettirmektedir.
  Etkinliğimizin temel amacı, seminer ve paneller yolu ile ülke gençlerinin savunma sanayinin gelecekten beklentileri hakkında bilgi edinmesi ve yurt içinde gerçekleştirilen nitelikli Ar-Ge çalışmaları ile yerli imkanlar dahilinde üretilen savunma sanayi ürünlerinden haberdar olmasıdır.
  Katılımcılarımız için gün boyu hazır bulundurulacak olan sergi salonumuzda milli teknoloji ile geliştirilen savunma sistemlerini incelemek ve birebir görüşmeler için firmaların standları yer alacaktır. Bunun yanı sıra üniversite-sanayi işbirliğini geliştirmek amacı ile gerçekleştirilecek olan çalıştayımızda sektöre ilgi duyan ve savunma sanayi alanında çalışmaları olan akademisyen, öğrenci ve firmalar bir araya getirilecektir. Sektöre, ülkemize ve öğrencilere büyük katkılar sağlayacağını düşündüğümüz fikirlerimiz de burada firma yetkilileri, akademisyen ve Savunma Sanayi Müsteşarlığı yetkilileri ile birlikte ele alınacaktır.
    Etkinliğimizde yer alan değerli konuklarımız; ulusal savunma sanayinde dışa bağımlılığın azaltılması, ülkemizin savunma ve güvenliğine yönelik olarak Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Teşkilatı ile kamu kurumlarının sistem ihtiyaçlarının karşılanması için teknolojik gelişmeler ışığında özgün yurt içi sistemlerin geliştirilmesi ve bu doğrultuda yapılan Ar-Ge çalışmaları ile uluslararası pazara entegre, rekabetçi bir milli savunma sanayinin oluşturulması gibi birçok konuyu ele alacaktır. Yapılacak sunum ve panellerde geliştirilen milli teknolojik sistemlerden yapılan modernizasyonlara kadar bütün noktalar uzmanları tarafından irdelenecektir.
Etkinlik tarihimiz : 18-19 Kasım 2015
Etkinliğin yapılacağı yer : Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü Kongre ve Kültür Merkezi 
Etkinliğe katılmak için ön kayıt formunu doldurmanız yeterli olacaktır.
Kayıt Formu : Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye Ol veya Giriş Yap             
Hashtag : #savunmanınyıldızıparlıyor
 
Etkinliğimizle ilgili gelişmelerden haberdar olmak için :
İnternet sitemiz : Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye Ol veya Giriş Yap
Facebook sayfamız :   Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye Ol veya Giriş Yap
Twitter hesabımız : Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye Ol veya Giriş Yap
Instagram hesabımız : Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye Ol veya Giriş Yap