TEKLA HATA

Başlatan refereeaaForumun Tekla/Xsteel

Yanıt: 7
Gösterim: 3378
Son İleti 24 Kasım 2017, 23:31:41
Gönderen: Emrah Türkseven
Tekla' da aşığa makro atayınca kiriş görünmüyor.

Başlatan ahmetahaForumun Tekla/Xsteel

Yanıt: 1
Gösterim: 1337
Son İleti 02 Nisan 2021, 22:03:30
Tekla Structures'da Kayma Levhalı Tali Kiriş - Kiriş Bağlantısı

Başlatan ingenieur_de_structureForumun Tekla/Xsteel

Yanıt: 3
Gösterim: 1136
Son İleti 10 Temmuz 2022, 17:29:00

Tekla Geometrik Merkez

batubay · 3580

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı batubay

• Proje Timi
  • Yazar
    • +12/-2
: 22 Nisan 2015, 17:49:17
İyi günler. Teklada çizim yaparken geometrik merkezden tutturma gibi bir seçenek var mı yoksa profilleri bizim hesap yapıp kaydırmamız mı gerekiyor?

"The computer is incredibly fast, accurate, and stupid. Man is incredibly slow, inaccurate, and brilliant. The marriage of the two is a force beyond calculation."

Çevrimdışı Duhan

• Moderator
  • Yazar
  • *
    • +14/-3
Yanıtla #1 : 09 Haziran 2016, 11:28:57
mause ile yaklasırsanız kenar-orta tutum imleci çıkıyor yakınlaştırarak yapmanızı tavsiye ederim daha az hata edersiniz.

BETONARME PREFABRİK-ÇELİK KONSTRÜKSİYON PROJELERİ  UZMANI.

Çevrimdışı batubay

• Proje Timi
  • Yazar
    • +12/-2
Yanıtla #2 : 09 Haziran 2016, 12:27:52
Alıntı yapılan: eset06
mause ile yaklasırsanız kenar-orta tutum imleci çıkıyor yakınlaştırarak yapmanızı tavsiye ederim daha az hata edersiniz.
Cevabınız için teşekkür ederim. Düzgün geometrili profillerde sıkıntı olmuyor ama mesela L profille çalışırken hesapları doğal olarak profil geometrik merkezini baz alarak yapıyorum. Sıra çizime geldiğinde tekla L profilin 90 derecelik kısmından çizme yapıyor. İlk başta  elimde olan tablolardan profillerin merkez uzaklıklarını bulup, bulamadıklarımı da autocadde hesaplayıp move komutuyla eksene oturtma yoluna gittim. Haliyle uzun sürdü ve mantıksız geldi. Daha sonra aklıma profil özelliklerinden on plane ve at depth seçenekleri geldi ve yine manuel olarak tablo ve autocadden hesaplanan değerleri girip yapmaya başladım. Fakat bu işlem bana hala mantıksız geliyor. Altı üstü iki tabloya bakıyorum doğru ama bunun daha kolay bir yolu yok mu? Bir seçeneğe tıklayayım ve profil çizimini direkt geometrik merkezden yapsın. Çok bir şey istemiyorum aslında. ^_^

"The computer is incredibly fast, accurate, and stupid. Man is incredibly slow, inaccurate, and brilliant. The marriage of the two is a force beyond calculation."

Çevrimdışı Duhan

• Moderator
  • Yazar
  • *
    • +14/-3
Yanıtla #3 : 09 Haziran 2016, 12:31:39
Şuan iş yoğunluğu fazla üstümde malüm birde ramazan en yakın zamanda video ile göstereyim anlaşılır olacaktır kolay gelsin.
« Son Düzenleme: 09 Haziran 2016, 12:37:47 Gönderen: eset06 »

BETONARME PREFABRİK-ÇELİK KONSTRÜKSİYON PROJELERİ  UZMANI.

Çevrimdışı batubay

• Proje Timi
  • Yazar
    • +12/-2
Yanıtla #4 : 09 Haziran 2016, 12:39:24
Alıntı yapılan: eset06
Şuan iş yoğunluğu fazla üstümde malüm birde ramazan en yakın zamanda video ile göstereyim anlaşılır olacaktır kolaygelsin.
İlginiz ve alakanız için çok teşekkür ederim. Sabırsızlıkla bekliyorum. İyi günler.