SAP 2000 sınıf kaydedilmemiş hatası

Başlatan rcpfkForumun Sap2000

Yanıt: 1
Gösterim: 1487
Son İleti 30 Kasım 2020, 19:35:04
Gönderen: Emrah Türkseven
inşaat mühendisliği 1. sınıf öğrencisine tavsiyeler?

Başlatan netdelisiForumun Diğer Bilgiler

Yanıt: 3
Gösterim: 3812
Son İleti 08 Nisan 2015, 12:21:01
Gönderen: ilgauskas11
1.Sınıf öğrencisiyim çalışmak istiyorum nerelere başvurmalıyım

Başlatan xmermakForumun Yardim Bolumu

Yanıt: 0
Gösterim: 1550
Son İleti 05 Şubat 2017, 21:01:04
Gönderen: xmermak

1. Sınıf olsaydınız nasıl bir yol izlerdiniz?

Carpark · 2445

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Carpark

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
Saygıdeğer abilerim ablalarım bana biraz yol yordam öğretebilirmisiniz .Şimdi ben  sıradan bir devlet okulunda1. Sınıf inşaat mühendisliğindeyim belliki 4 yıl göz açıp kapıyıncaya dek bitecek ve birsürü  inşaat mühendisliği okuyanlar var bu kadar kişinin iş bulacağını aklım kesmiyor.Ne yapsam  hadi ingilizce geliştirmeye çalışsam erasmusmu yapsam .Bir ayrı konuda hangi derslere ağırlık vermeliyim yada ilerki sınıf derslerinden sırayla hangilerine şimdiden çalışmalıyımki bana kolaylık sağlasın. Çizim programlarından olmazsa olmazları hangileri mesela.

Çevrimdışı fcpolat

• Yeni Üye
  • *
    • +0/-0
Yanıtla #1 : 06 Ekim 2017, 23:13:50
Kardeşim dediğin gibi çok sayıda mühendis var. Dil eğitimi lisans yapmak veya yurtdışında çalışmak için gerekli. Yabancı dil olarak aklında sadace ingilizce bulunmasın. Arapça veya rusça şuan Türk inşaat mühendisleri için en ideal olanları bence.Orta doğunun kaostan çıkması ve yeniden yapılanması için en yakın merkez türkiye olacak. belki de kendi şirketi kurup o bölgede bir proje yönetebilirsin. Dubai vb büyük arap metropolleri bundan 30 sene önce çöl iken şuan üstn mühendislik becerisi ile bir çölde cennettir.demem o ki ilk seneden dersleri sıkı tut. çünkü ilerdeki temel mühendislik dersleri için birikim yapmış lursun. mat 1 iyi kavra ve ders notlarını sürekli yüksek tut. Sigara da içme kardeşim :D

Çevrimdışı Flora

• Yazar
    • +11/-4
Yanıtla #2 : 18 Aralık 2017, 19:32:57
Merhaba. Benim size önerim çizim programı olan Autocad ve Tekla , statik hesap programları olarak İdecad ya da Sta4cad ve Sap2000 programlarını öğrenmeniz. Mesleğe dair ne kadar çok araştırma yaparsanız sizin için o kadar iyi olur. Yöneleceğimiz alanı da ona göre belirlersiniz.  Mesleki kitaplar da almanızı öneririm. 1.sınıfsınız çok teknik olmayan kitaplarla bakış açınızı geliştirebilirsiniz.
Bir öneri olarak da stajı olabildiğince uzun süre yapmalısınız. Hatta okurken çalışabiliyorsanız part time çalışmanızı öneririm. Çünkü bana göre Okul döneminde ne öğreniliyorsa stajda öğreniliyor.

Çevrimdışı naylonbasgan

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
    • E-Posta
Yanıtla #3 : 03 Aralık 2018, 02:30:46
Bırakırım.

Çevrimdışı otekesa

• Moderator
  • Yazar
  • *
    • +7/-1
  • Civil Engineer/Structural Designer/Cons. M/Physics
Yanıtla #4 : 03 Aralık 2018, 04:21:17
  Soruyu soran arkadaşı tenzih ederek söylüyorum: Üniversitelerimiz iş buldurma kapısı haline gelmiş. Bu kaygı ile ne üniversitelerin ne de orada okuyan öğrencilerin üniversitelerin gereği olan bilim ve bilgi üretme fonksiyonunu yerine getirebileceğini sanmıyorum.
Üniversiteden nasıl maksimum fayda ile mezun olurum sorusuna gelince;
Üniversitenin temel mantığı bilgiyi nasıl öğrenirim, bilgiyi nasıl yoktan var ederimin cevabını aramaktır. Yani amaç bir bilgi felsefesini ve öğrenme felsefesini öğrenciye kavratmaktır. Kısaca üniversite bilgiyi değil bilgiyi öğrenmeyi öğretir.
 ( Ülkemizde bu kavram pek kavranamamış durumdadır ki bu da tartışılır.)
Bilgiyi öğrenme muhatap olunan konuya kafa yormakla emek vermekle ve ciddi araştırma ile olur. Yani önünüze gelen konuyu final veya vize kaygısı ile değil, konuyu derinlemesine anlayıp araştırarak zihninize yerleştirmek temel amaç olmalıdır. Genelde bu günümüz öğrenci profilinin ezberle geç mantığı ile pek bağdaşmayan bir durumdur. ( Bahsi geçen şeyler size ütopya gibi gelebilir ki değildir.)
İzleyeceğiniz yol için naçizane tavsiyelerim;
- Matematiksel ve Fiziksel becerilerinizi geliştirmelisiniz. Bu iki bilim dalının özellikle İnşaat Mühendisliğine tekabül eden kısımlarına dikkat etmeniz ön koşulu ile...
- Bilgisayar kullanma becerileri yanında mutlaka bir yazılım dili öğrenmenizi öneririm. (C++, Visiual Basic, Excel....)
- Tasarıma merakınız varsa statik tasarım programlama dillerinden birini öğrenmenizi ki bu öğrenmenin operatör düzeyde kalmaması için mümkünse öğrencilik zamanında bir proje ofisinde stajyer gibi bir çalışmayla desteklemenizi öneririm. Çünkü bir tasarım programını kullanmayı öğrenmek bir anlam ifade etmiyor. Tasarım ayrı bir uzmanlık alanı olduğu için bu işin nedenini niçinini öğrenmek program öğrenmekten daha önceliklidir. Bu da işi bilen birinin yanında usta çırak ilişkisiyle olur.
- Yabancı ve yerli yönetmelikleri incelemeyi ki özellikle betonarme derslerini aldıktan sonra hedefinize koymalısınız.
- Dersler içinde boğulmayıp kendinize zaman ayırmalı ve entellektüel yanınızı da geliştirmelisiniz. İnşaat Mühendisliği iş üretme sürecinde bir gurup çalışması sistematiğinde ilerlediği için ikili insan ilişkileri önemlidir.
- Dil öğrenimi de önem arz etmektedir. Özellikle araştırmalarınızda yabancı kaynaklara mutlaka bakın...
- Mimari estetikle entelektüelliği aşan bir boyutta ilgilenmenizi ve araştırmanızı öneririm. Bu size farklı bir vizyon katacaktır.
Son olarak okulu bitirip iş bulma moduyla değil, tüm bu kaygılardan uzak öğrenciliğin tadını çıkararak, eğlenmeyi de çalışmayı da yerinde ve zamanında yaparak okulu bitirmenizi öneririm. Kaygılanmayın sonrasında gerisi gelecektir.
Başarılar.
« Son Düzenleme: 15 Şubat 2019, 18:41:29 Gönderen: otekesa »

Mühendis; formüllere tapınan bir hesap uzmanı değil, nesneyi idrak edip ondan yeni kavramsallıklar yaratabilen "Usta Akıl'a" denir. / İ.U.   [Mühendislik Aklı]