YENİ Bina Deprem Yönetmeliği Esasları(2018) Eğitimleri !

Başlatan FloraForumun Güncel Haberler ve Tartışma Bölümü

Yanıt: 21
Gösterim: 7431
Son İleti 21 Ekim 2018, 15:07:32
Gönderen: osmanbayrak
Eski ve Yeni Betonu Kaynaştırma Yöntemleri

Başlatan Medeniyet MühendisiForumun Diğer Bilgiler

Yanıt: 0
Gösterim: 9169
Son İleti 13 Ekim 2015, 09:13:08
Gönderen: Medeniyet Mühendisi
Ülkenin yeni mezunlara destek olmama problemi

Başlatan burakalllForumun Tanışma Alanı

Yanıt: 2
Gösterim: 3756
Son İleti 10 Kasım 2022, 11:54:36
Gönderen: nkpeyzaj

Yeni Mezun İçin Yapı Denetimde Çalışmak

asabi mühendis · 3998

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı asabi mühendis

• Azimli Çaylak
    • +0/-0
Merhabalar herkese. Dönem arası bitirme bütüne girip kalan tek dersimi de vererek mezun olmayı hedefliyorum. Tanıdık bir yapı denetim firması, diplomayı alınca gel bizde başla diyor. 1500-2000 arası maaş veriyorlar galiba kontrol mühendislerine. Sizce yeni mezun için, işi öğrenme ve tecrübe edinme açısından iyi bir yer midir yapı denetim?

Şantiye şefliği de yapma şansım var ancak yaşadığım yerde yıllık 2000tl falan (en fazla) verip sen imza at gerisine karışma şeklinde davranılıyor şantiye şeflerine.

Çevrimdışı Medeniyet Mühendisi

• Admin
  • Yazar
  • *
    • +43/-2
    • Medeniyet Mühendisleri
Yanıtla #1 : 27 Ekim 2014, 19:56:00
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye Ol veya Giriş Yap
Merhabalar herkese. Dönem arası bitirme bütüne girip kalan tek dersimi de vererek mezun olmayı hedefliyorum. Tanıdık bir yapı denetim firması, diplomayı alınca gel bizde başla diyor. 1500-2000 arası maaş veriyorlar galiba kontrol mühendislerine. Sizce yeni mezun için, işi öğrenme ve tecrübe edinme açısından iyi bir yer midir yapı denetim?

Şantiye şefliği de yapma şansım var ancak yaşadığım yerde yıllık 2000tl falan (en fazla) verip sen imza at gerisine karışma şeklinde davranılıyor şantiye şeflerine.

Yapı denetimde kendinizi çok geliştiremezsiniz genelde belediyelerde evrak peşinde koşarsınız.Diplomanızı kullanmak isteyeceklerdir. ve genelde yapı denetim sistemi paraya dökülmüş olduğu için abuk subuk saçma sapan işlerde sizin diplomanızı kullanmak isteyeceklerdir. sorumluluğu siz parayı ise yapı denetim sahibi yiyecektir...

Size tavsiyem yapı denetimden uzak kalın.. mesleki olarak size hiçbirşey katmayacağı kanaatindeyim..

Size katabileceği tek şey evrak peşinde koşarken belediyelerde ki evrak döngüsünü öğretmek olur o kadar.

• Azimli Çaylak
    • +0/-0
Yanıtla #2 : 27 Ekim 2014, 20:10:43
İlginiz için öncelikle teşekkür ederim. Yalnız burdaki yapı denetimde evrak işleriyle ilgilenenler var. Yani kontrole falan çıkıyorlar sürekli ki beni de götüreceklerdir. Şuan çalıştığım proje ofisinde işe ruhsat almak için evrak peşinde koşuyorum genelde. Diplomayı alınca bu durum değişmezse yapı denetime geçmek var aklımda.

Çevrimdışı Medeniyet Mühendisi

• Admin
  • Yazar
  • *
    • +43/-2
    • Medeniyet Mühendisleri
Yanıtla #3 : 27 Ekim 2014, 21:06:39
yinede yapı denetim de çalışacaksanız 3-5 aydan fazla kalmayın derim.

• Azimli Çaylak
    • +0/-0
Yanıtla #4 : 27 Ekim 2014, 21:16:58
Anladım sağolun.