E-Kitap Arşivi 300 Adet Türkçe Tam İndir

Başlatan ahmetForumun Egitim Setleri ve E-Kitaplar

Yanıt: 2
Gösterim: 4131
Son İleti 29 Mayıs 2022, 01:05:38
Gönderen: osmanbayrak
Kitap Aranıyor Acill !!!

Başlatan hakan_14Forumun 2.El Kitap Alım-Satım

Yanıt: 2
Gösterim: 2888
Son İleti 24 Şubat 2018, 15:21:32
Gönderen: hakan_14
2. El Kitap Alım Satım

Başlatan sevcan98Forumun 2.El Kitap Alım-Satım

Yanıt: 0
Gösterim: 1833
Son İleti 23 Şubat 2020, 13:48:33
Gönderen: sevcan98

Kitap Önerisi

Flora · 4567

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Flora

• Yazar
    • +11/-4
: 20 Aralık 2017, 10:36:56
Merhaba, size Prof.Dr.Ergin Atımtay'ın kitaplarını önermek istiyorum. Resimlendirmeleriyle ve anlatım diliyle kitaplar çok anlaşılır.
Bana göre tüm İnşaat mühendislerinin kitaplığında bulunması gereken kitaplar bunlar. Özellikle proje alanında çalışan İnşaat mühendisleri arkadaşlarıma tavsiye ediyorum. Tasarım aşamasında oldukça fayda  sağlayacaktır.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye Ol veya Giriş Yap

Depremde Çökmeyen Bina Nedir? Nasıl Projelendirilir?

Deprem, Dünya ve Türkiye için en büyük ve en önemli doğal afetlerden birisidir. Depremi durdurmak imkansızdır, ancak depreme karşı dayanıklı yapı tasarlamak ve inşa etmek mümkündür. İnşaat mühendislerinin ve mimarların yapı tasarlarken ve inşa ederken bu gerçeği unutmaması gerekmekte ve projelerinin ana ilkesi depreme dayanıklı yapı tasarlamak olmalıdır. Şunu unutmamak gerekir ki depremde can kaybı, depremin şiddetinden dolayı değil, depremde yıkılan ve çöken binalardan dolayı olmaktadır. Bu nedenle depremde hayatını kaybeden insanların sorumlusu doğa değil, depreme karşı dayanıklı bina projelendirmeyen ve inşa etmeyen/edemeyen inşaat mühendisleri ve mimarlardır. Depremde yıkılmayacak, çökmeyecek, ayakta sağlam kalabilecek yapı tasarlamak ve inşa etmek için de deprem olayının ne olduğunu ve depremden binaların nasıl etkilendiğini, bu konudaki temel kavramları ve prensipleri anlamak gereklidir. İşte bu kitapta, mühendisler kadar mimarların da kolaylıkla anlayabileceği temel kavramlar ve ilkeler kullanılarak depremde çökmeyecek bir binanın nasıl inşa edileceği anlatılmıştır. Bu kitabın öğrencilerime, tüm inşaat mühendisleri ve mimarlara yararlı olması dileği ile. (Önsöz'den)

Betonarme Sistemlerin Tasarimi (2 Cilt )

İnşaat Mühendisliği eğitimi gören öğrenciler hep bir “tasarım” kitabının yokluğundan şikayet edegelmişlerdir. Statik, Mukavemet, Yapı Statiği, Betonarme, vb. konuları okuyan öğrenci, bütün bu bilgileri belirli bir amaca yönelik olarak bir araya getirme gayreti içindedir. Bu gayreti doğru ve anlamlı olarak yapabilme becerisini bir kitapta aramaktadır. Öğrencinin gerçekte istediği, “TECRÜBE” nin kendisine öğretilmesidir. İşte bu kitap, bu isteğe cevap verebilmek için hazırlanmıştır.Bireysel dersler olarak öğrenilmiş mühendislik bilgilerini bir proje faaliyeti içinde bir araya toplamanın bir "mantığı" vardır. Bu kitapta, işte bu mantıkğı, elden geldiğiininceye kadar, yansıtılmaya çalışılmıştır. Bu yansıtma yapılırken , davranış bilgisini, değişmez mühendislik kavramları ve ilişkilerini, ve günümüzün teknolojisi olan bilgisayar yöntemlerini de biraraya getirilmeye çalışılmıştır. (Önsöz'den)

« Son Düzenleme: 20 Aralık 2017, 10:40:09 Gönderen: Flora »

Çevrimdışı osmanbayrak

• Süper Moderatör
  • Yazar
  • *
    • +25/-25
    • Fatih BAYRAK-İnşaat Mühendisi
Yanıtla #1 : 20 Aralık 2017, 12:23:06
Sayın Moderatörüm,
Ocak ayı itibarıyla yeni deprem yönetmeliği yürürlülüğe girecektir. Bu yönetmelik kitapları etkileyecek midir?

Fatih BAYRAK (M. Sc.)
Istanbul Technical University - Structural Engineering (PhD.)

osmanfatihbayrak@gmail.com

Çevrimdışı Flora

• Yazar
    • +11/-4
Yanıtla #2 : 20 Aralık 2017, 13:21:41
Sayın Moderatörüm,
Ocak ayı itibarıyla yeni deprem yönetmeliği yürürlülüğe girecektir. Bu yönetmelik kitapları etkileyecek midir?

Yeni yönetmeliği göre hazırlanan kitaplar değil.

Çevrimdışı scan

• Yeni Üye
  • *
    • +0/-0
Yanıtla #3 : 26 Aralık 2018, 14:26:34
TAM OLARAK ANLAYAMADIM ETKİLİ OLACAK MI ?