Tbdy-2018 eğitim el kitabı temiz 2. el ARIYORUM.

Başlatan eowForumun 2.El Kitap Alım-Satım

Yanıt: 0
Gösterim: 2263
Son İleti 09 Temmuz 2020, 21:13:42
Gönderen: eow
TBDY 2016 Onaylandı.

Başlatan a_bulut06Forumun Kanun ve Yönetmelikler

Yanıt: 0
Gösterim: 2711
Son İleti 28 Şubat 2018, 20:53:29
Gönderen: a_bulut06
TBDY 2018 Tasarım Spektrumu Oluşturma

Başlatan batubayForumun Mühendislik Programları (Excel)

Yanıt: 2
Gösterim: 3408
Son İleti 10 Şubat 2022, 13:51:03
Gönderen: burak25792579@gmail.com

TBDY Çevrimdışı ve Eşdeğer Deprem Yükü Hesabı (Excel)

recepekmekci · 5837

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı recepekmekci

• Yeni Üye
  • *
    • +0/-0
TBDY Çevrimdışı ve Eşdeğer Deprem Yükü Hesabı (Excel)
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye Ol veya Giriş Yap
Excel koruma şifresi= "recep"

« Son Düzenleme: 08 Ağustos 2019, 11:13:46 Gönderen: Medeniyet Mühendisi »

Çevrimdışı Medeniyet Mühendisi

• Admin
  • Yazar
  • *
    • +43/-2
    • Medeniyet Mühendisleri
ellerine sağlık recep, emek vermişsin baya ve güzel bir çalışma olmuş gerçekten.

Çevrimdışı hami19

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
    • E-Posta
Hocam merhaba elimde mevcut bir bina var ve zaman tanım alanında analizini yapmam gerekiyor fakat deprem kayıtlarını nasıl ölçeklendireceğimi bilmiyorum. Bu konuda elinde ölçeklendirilmiş deprem kaydı olan varsa paylaşması mümkün olur mu acaba ? Tabi yönetmelik 11 adet deprem kaydı istiyor. ( 11*2 x ve y yönlerinde olunca 22 oluyor)
Teşekkürler iyi çalışmalar .

Çevrimdışı omar94

• Yeni Üye
  • *
    • +0/-0
Hocam, excelinizdeki belirli bir enlem ve boylamdaki bir yerin verilerini afad sitesinde ayni sekilde girerek karsilastim fakat Ss ve S1 degerlerinin exceliniz ve afad sitesinde farklilik gosterdigini gordum. Acaba ben mi yanlis yapiyorum yoksa nedendir bu farklilik. Bilgi alabilir miyim?
Tessekur ederim.

Çevrimdışı recepekmekci

• Yeni Üye
  • *
    • +0/-0
Hocam merhaba elimde mevcut bir bina var ve zaman tanım alanında analizini yapmam gerekiyor fakat deprem kayıtlarını nasıl ölçeklendireceğimi bilmiyorum. Bu konuda elinde ölçeklendirilmiş deprem kaydı olan varsa paylaşması mümkün olur mu acaba ? Tabi yönetmelik 11 adet deprem kaydı istiyor. ( 11*2 x ve y yönlerinde olunca 22 oluyor)
Teşekkürler iyi çalışmalar .
Sta4cad te bu katıtlar mevcut aşağıdaki videoda yer hareketi ölçeklendirmesi anlatılmış

Çevrimdışı recepekmekci

• Yeni Üye
  • *
    • +0/-0
Hocam, excelinizdeki belirli bir enlem ve boylamdaki bir yerin verilerini afad sitesinde ayni sekilde girerek karsilastim fakat Ss ve S1 degerlerinin exceliniz ve afad sitesinde farklilik gosterdigini gordum. Acaba ben mi yanlis yapiyorum yoksa nedendir bu farklilik. Bilgi alabilir miyim?
Tessekur ederim.
Afadın yayınlamış olduğu verilerde yaklaşık olarak 14bin koordinat için ss s1 pga pgv değerleri var.bu koordinatlar arasında kalan koordinatlar için iterasyon yapmak gerekiyor. Benim excrlde yapmış olduğum iterasyon lineer iterasyon yapıyor ve bu 14 bin koordinat için iterasyon yapıyor. Afadın sitesinde çalışan yazılım tahminime göre daha fazla koordinat için çalışıyor ve iterasyon yöntemi farklı