İdeCAD Yeni 8 Versiyonlar. Mimari, Çelik ve Betonarme Demoları Yayınlandı

Başlatan lord_bladeForumun İdeCAD Statik & Mimari

Yanıt: 1
Gösterim: 5389
Son İleti 10 Ekim 2016, 13:36:04
Gönderen: batu2852
yeni ve eski çelik yönetmeliği kıyası

Başlatan canercanForumun Öneri, Düşünce ve Şikayetleriniz

Gösterim: 3102
Son İleti 11 Mart 2016, 16:24:14
Gönderen: Flora
İnşaat Mühendisliğini yeni kazandım.

Başlatan fsocietyForumun Yardim Bolumu

Gösterim: 1848
Son İleti 11 Ağustos 2016, 08:48:16
Gönderen: Medeniyet Mühendisi

Yeni mezun iş arayışı

ahmet.yasar · 2340

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ahmet.yasar

• Yeni Üye
  • *
    • +0/-0
    • E-Posta
: 26 Nisan 2020, 23:07:11
İyi günler,
Ben 07.2019 tarihinde mezun oldum ve iş arayışım hala devam etmekte. Hem iş arayışımla ilgili bu başlığı açtım hemde tecrübeli meslektaşlarımdan öneri almak için açtım. Ben kariyerime ulaştırma alanında yön vermek istiyorum daha çok karayolu ve köprü - viyadük projelerinde yer almak istiyorum ve şuan nasıl bir yol izlemem gerektiği hakkında çok fazla bir fikrim yok maalesef. Bugüne kadar ne yaptın diyecek olursanız şöyle özetlemek istiyorum bir nevi özgeçmiş gibi;
-25 günlük zorunlu stajımı Simge Mat A.Ş. de Yenişehir-İznik (Bursa) karayolu inşaatında yaptım bu süreçte hafta içi gece şantiyede kalıyordum ve benim için çok faydalı olduğunu düşündüğüm bir staj oldu.
-Üniversite 3. sınıfta bir çok üniversitede olduğu gibi bizimde dönemlik karayolu proje ödevimiz vardı normalde 5-6 kişilik gruplarla yapılan bu projeyi 2 kişi yaptık Excel-AutoCad kullanarak. Bu proje kapsamında verilen izohips haritasının AutoCade geçirilmesi, uygun güzergahın-yatay-düşey kurbaların belirlenmesi, boykesitin çizilmesi, dever-yol genişlemesi hesapları, yarma-dolgu alan ve hacimlerinin hesaplanması, yol enkesitlerinin çizilmesi gibi başlıklar bulunuyordu.
-Ulaştırma alanındaki seminerlere katılmaya çalıştım fakat Sivas'ta okudum ve çok fazla bir imkanım olmadı ancak İsfalt'ın yapmış olduğu 6 saatlik bir karayolu seminerine katıldım.
-Son olarak mezun olduktan sonra ingilizce kursuna kayıt oldum şuan B2 seviyesinde ingilizcem var ve bir günümü tamamen ingilizce ile geçirebilirim.
virüs salgınından sonra kursda araya girdi ve evde NetCad çalışmayı düşünüyorum karayolu projelerinde kullanılan bir program bildiğim kadarı ile bana bu günlerimi nasıl değerlendirmem gerektiği ile ilgili bu alanda çalışmış meslektaşlarımın tüm önerilerine açığım.
« Son Düzenleme: 28 Nisan 2020, 14:41:30 Gönderen: ahmet.yasar »