Saha Stajı Arıyorum !

Başlatan pro.insaatmuhendisiForumun İş ve Staj Yeri Arayanlar

Yanıt: 0
Gösterim: 1593
Son İleti 23 Ocak 2017, 13:57:47
Gönderen: pro.insaatmuhendisi
BELEDİYE YAPI DENETİMİ STAJI

Başlatan serhatt21Forumun Staj

Yanıt: 4
Gösterim: 6700
Son İleti 08 Eylül 2017, 11:19:41
Gönderen: bm2904
İzmit Kent Konut Şantiye Stajı Fotoğrafları (712 daireli)

Başlatan Medeniyet MühendisiForumun Santiye Bilgileri - Santiye Medyasi

Yanıt: 2
Gösterim: 5118
Son İleti 06 Temmuz 2014, 17:04:17
Gönderen: ahmet

yaz stajı

mühendisssss · 3137

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mühendisssss

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
: 01 Şubat 2018, 23:35:34
Bu yaz ilk stajımı yapacağım. Fakültem de iki zorunlu yaz stajı birde dönem stajı yapmam gerekiyor Ama ilk stajım olduğu için memleketimde bir büroda yapmayı düşünüyorum  ve bürodaki mühendis eğer istersem büro işleri yanında beni projelerini yaptığı konut şantiyelerine gönderebileceğini söyledi bazı arkadaşlarım büyük şantiyelere gitmem gerektiğini bazılarıda ilk stajım olduğu için büro stajı yapmamın iyi olacağını söylüyorlar sizce ne yapmalıyım  şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı sentius

• Moderator
  • Çaylak
  • *
    • +0/-0
    • E-Posta
Yanıtla #1 : 02 Şubat 2018, 02:36:33
Büro stajı değil de şantiye stajı yaparsan görsel olarak okulda işlediklerini görmeye başladığında konular aklına yatmaya başlayacaktır . Küçük şantiyelerde farklı olarak 3 4 gün farklı şeyler yapacaklar ve diğer günler bu günlerin tekrarı olarak ilerleyecek. Büyük şantiye olduğunda farklı farklı yerlerde devam eden işleri takip etmen daha iyi olabileceğini düşünüyorum.

Çevrimdışı Flora

• Yazar
    • +11/-4
Yanıtla #2 : 02 Şubat 2018, 11:20:56
Merhaba. Şantiye stajını öncelikli yapman senin için daha iyi olacaktır. Proje okuma konusunda da stajda ön bilgi edinmiş olursun. Sonrasında bu bilgiyi büro stajında kafanda daha iyi oturtabilirsin.

Çevrimdışı pose34

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
    • E-Posta
Yanıtla #3 : 02 Şubat 2018, 21:08:31
önce şantiye sonra büro yapman daha avantajlı olur. çünkü büroda yaptığın işlemlerin fiziksel hallerini görmüş ve bilmiş olman büro işlerinde hata yapma olasılığını azaltabilir

Çevrimdışı mühendisssss

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
Yanıtla #4 : 05 Şubat 2018, 23:35:27
yazımda da belirttiğim gibi hem büro hemde şantiyeye çıkma fırsatım olacağı söylendi sizce bu yeterli değil mi ayrıca görüşleriniz için teşekkür ederim