ETABS döşeme analiz farklılığı

Başlatan furkanelbir24Forumun Yardim Bolumu

Yanıt: 2
Gösterim: 1293
Son İleti 27 Ekim 2022, 23:26:32
Gönderen: furkanelbir24
TBDY 2018 ile ilgili bilgi alışverişi

Başlatan gorkem1912kskForumun Nedir?

Yanıt: 5
Gösterim: 4496
Son İleti 04 Şubat 2019, 09:59:40
Gönderen: osmanbayrak
BETONARME II UYGULAMASI: KİRİŞSİZ DÖŞEME SİSTEMİ

Başlatan FloraForumun Yapı Anabilim Dalı

Yanıt: 2
Gösterim: 3626
Son İleti 17 Mart 2016, 15:21:21
Gönderen: Flora

TDY 2018 ASMOLEN DÖŞEME

mrvtnrkl · 3271

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mrvtnrkl

• Yeni Üye
  • *
    • +0/-0
: 15 Ocak 2019, 14:14:12
Merhaba arkadaşlar. Benim bir sorum olacaktı. BKS=3 DTS=2 BYS=6 katsayılarına sahip bir binada döşemeyi asmolen yapabiliyor muyuz? Yönetmeliğin 4.3.4.3 maddesinde sadece DTS=3 ve DTS=4 olan binalarda kullanılabilir diyor.Yapıda asansör perdesi var sadece STA4CAD R=4 alarak çözüm yapabilirsiniz diyor. Yapıya perde ekleyip karma olarak çözmem daha mı doğru olur yorum bekliyorum.Kolay gelsin herkese.

Çevrimdışı a_bulut06

• Proje Timi
  • Yazar
    • +3/-0
Yanıtla #1 : 15 Ocak 2019, 15:56:13
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye Ol veya Giriş Yap
Merhaba arkadaşlar. Benim bir sorum olacaktı. BKS=3 DTS=2 BYS=6 katsayılarına sahip bir binada döşemeyi asmolen yapabiliyor muyuz? Yönetmeliğin 4.3.4.3 maddesinde sadece DTS=3 ve DTS=4 olan binalarda kullanılabilir diyor.Yapıda asansör perdesi var sadece STA4CAD R=4 alarak çözüm yapabilirsiniz diyor. Yapıya perde ekleyip karma olarak çözmem daha mı doğru olur yorum bekliyorum.Kolay gelsin herkese.

Merhaba, DTS 3 ve 4 olan yapılar dışında TEK DOĞRULTULU asmolen yapamazsın. iki doğrultulu kaset yapmanız gerekmetedir.

Çevrimdışı mrvtnrkl

• Yeni Üye
  • *
    • +0/-0
Yanıtla #2 : 16 Ocak 2019, 09:10:44
Peki teşekkür ederim.

Çevrimdışı emnbzkrt

• Proje Timi
  • Yazar
    • +0/-0
  • Cenk Etme Civil
Yanıtla #3 : 18 Ocak 2019, 09:44:40
Yeni deprem yönetmeliğin asmolen döşemelerle alakalı olmazsa olmazlar neler arkadaşlar bilgisi olan var mı?

Çevrimdışı servany2

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
    • E-Posta
Yanıtla #4 : 18 Ocak 2019, 15:22:55

Merhaba, DTS 3 ve 4 olan yapılar dışında TEK DOĞRULTULU asmolen yapamazsın. iki doğrultulu kaset yapmanız gerekmetedir.

merhaba
böyle bir şey yönetmeliğimizde geçmiyor yanlış yorumladınız sanırım dts 1 ve dts 2 olan bölgelerde asmolen yapılabilir sistem de perde olmak koşulu ile ve ayrıca yüksek sünek çözemezsiniz yapıyı bys ler de HN=17.5 metreyi geçmediği sürece (DTS! ve DTS 2 olan bölgelerde)

Çevrimdışı servany2

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
    • E-Posta
Yanıtla #5 : 18 Ocak 2019, 23:18:14
Yeni deprem yönetmeliğin asmolen döşemelerle alakalı olmazsa olmazlar neler arkadaşlar bilgisi olan var mı?

bölüm 4 de gerekli kısıtlamalar var bakabilirsiniz en olmazsa olmazı yukarıda yazdığım gibi perde dts 1 ve 2 de zorunlu asmolen sistem hiç bir şartta yüksek sünek çözülemez dts 3 ve 4 ise perdesiz çözüm mevcut dediğim gibi bölüm 4 ü okumanızı tavsiye ederim
« Son Düzenleme: 18 Ocak 2019, 23:19:45 Gönderen: servany2 »

Çevrimdışı a_bulut06

• Proje Timi
  • Yazar
    • +3/-0
Yanıtla #6 : 04 Şubat 2019, 09:19:55

merhaba
böyle bir şey yönetmeliğimizde geçmiyor yanlış yorumladınız sanırım dts 1 ve dts 2 olan bölgelerde asmolen yapılabilir sistem de perde olmak koşulu ile ve ayrıca yüksek sünek çözemezsiniz yapıyı bys ler de HN=17.5 metreyi geçmediği sürece (DTS! ve DTS 2 olan bölgelerde)

merhaba, evet haklısınız o an okurken yanlış yorumlamışım teşekkürler madde deki ve bağlacı kafamı karıştırmış