Forum hakkında küçük bir analiz

Başlatan osmanbayrakForumun Serbest Kürsü

Yanıt: 4
Gösterim: 2905
Son İleti 26 Mart 2020, 16:34:47
Gönderen: MEMET32
Medeniyet Mühendisleri'ne duyurulur! (Yeni Forum Sitemiz Hakkında)

Başlatan Medeniyet MühendisiForumun Forum Hakkinda Duyurular

Yanıt: 0
Gösterim: 3104
Son İleti 05 Ekim 2014, 22:00:22
Gönderen: Medeniyet Mühendisi
Ahmet Çelikkollu İnşaat Mühendisliği Forum Sitesi

Başlatan erhanbaytakForumun Forum Hakkinda Duyurular

Yanıt: 0
Gösterim: 4502
Son İleti 06 Haziran 2016, 09:26:05
Gönderen: erhanbaytak

Forum İşleyişi

tkulac · 4549

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tkulac

• Çaylak
  • **
    • +2/-0
    • E-Posta
: 15 Mayıs 2015, 15:25:50
Merhabalar Arkadaşlar.
Elimden geldiğince forumdaki konulara göz atmaya çalıştım.Çoğu konuda şunu gördüm.300 gösterim 5 yanıt veyahut 131 gösterim 0 yanıt gibi gibi.Bu ilgisizlik şahsen beni rahatsız etti.Yanıt verilen konularda genel olarak programların setupları hakkında yada "teşekkkür ederim" gibi yanıtlar.Teşekkür etmek tabikide hoş birşey ama bunun için teşekkür et butonu olursa eğer forumda 2 cümlelik kirliliğin önüne geçeriz diye düşündüm.Görmek isterdim ki paylaşılan bir bilginin tartışılması,yorumlanması,ufak çaplı bir münazara tarzında konuşulması.Forumda sadece ihtiyacımız olanı alıp bilgi hırsızlığı yapmayalım.Elimizdeki bilgilerimizi paylaşalım.Çünkü bilgi paylaştıkça çoğalır.
Umarım söylediklerim yanlış anlaşılmamıştır.Amacım hep birlikte daha fazla bilgiye daha güzel bir şekilde ulaşmaktır.
Sevgiler,saygılar.

Çevrimdışı Medeniyet Mühendisi

• Admin
  • Yazar
  • *
    • +43/-2
    • Medeniyet Mühendisleri
Yanıtla #1 : 15 Mayıs 2015, 16:33:38
öneriniz ve düşünceleriniz için teşekkür ederim.. dediklerinize sonuna kadar hak veriyorum...

10 gün önce açmış olduğum bir konu vardı ( Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye Ol veya Giriş Yap )

10 içinde 1900 e yakın kişiye bu konu ulaşmış ama malesef tek bir yorum yok :)  keşke herkes sizin gibi düşünse...

Teşekkür butonu olayına gelince sanırım burada bizimde suçumuz var forumu anlatan klavuz tarzında bir konu açmamız lazım mesela teşekkür etmek için

profilin altında  işaretler var.. bunları kullanabililiyoruz..  resimde görüldüğü gibi

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye Ol veya Giriş Yap

Çevrimdışı tkulac

• Çaylak
  • **
    • +2/-0
    • E-Posta
Yanıtla #2 : 15 Mayıs 2015, 17:32:25
Estağfurullah benimde biraz acemiliğim söz konusu.Fakat dediğiniz gibi bir buton göremedim.Ekran görüntümü ekte paylaşıyorum.

« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2015, 19:31:37 Gönderen: erhanbaytak »

Çevrimdışı engineer

• Proje Timi
  • Azimli
    • +3/-0
Yanıtla #3 : 15 Mayıs 2015, 19:37:36
bende herhangi bir sorun yok bence bir çerezleri temizleyin. ccleaner varsa onunla temizlik yapın

herhangi bir sorun görünmüyor.

Mühendisûn

Çevrimdışı batubay

• Proje Timi
  • Yazar
    • +12/-2
Yanıtla #4 : 15 Mayıs 2015, 19:49:36
Puanlama özelliği 10. iletiden itibaren devreye giren bir özellik yanlış hatırlamıyorsam. Kendi adıma konuşmak gerekirse buradaki tartışmalara katılabilecek kadar bilgi birikimi ve tecrübeye sahip değilim. Her öğrenci gibi konuları takip edip bilgiyi kullanmaya çalışmak dışında yapabileceğim pek bir şey yok. Ayrıca forum sitesi daha çok yeni ve yavaş yavaş bir düzene gireceğine hiç şüphe yok.

"The computer is incredibly fast, accurate, and stupid. Man is incredibly slow, inaccurate, and brilliant. The marriage of the two is a force beyond calculation."

Çevrimdışı tkulac

• Çaylak
  • **
    • +2/-0
    • E-Posta
Yanıtla #5 : 16 Mayıs 2015, 08:53:02
Kendi adıma konuşmak gerekirse benimde mezuniyetimin üzerinde 3 ay geçti.Kaçıncı sınıfsınız bilmiyorum ama aramızda çok büyük uçurumlar yoktur.Okul ve büro(şuan büroda çalıştığım için) pek alakası olmayan şeyler.Tabikide aldığın teorik bilgi ve birikimini kullanıyorsun ama bilgi birikim 1 defaysa patronun dediği 9 defa.Tartışacak yetide olmayıp had bilmek güzeldir.Fakat okuduğun şey hakkında yorum yapmamak,anlamadığın yeri sorup anlattırmamak ayıptır.Ne demişler bilmemek değil,öğrenmemek ayıp.
Size tavsiyem enazından ders notlarınızı,elinizde olan çıkmış soruları veyahut yaptığınız proje ve ödevleri paylaşıp sizin gibi öğrenci insanlara yardımcı olmanız.Diliniz döndüğünce insanlara anlatmanız.
Zaman konusunda da çok hak veriyorum.Hep beraber ilerleyen zamanlarda bu forumu çok iyi yerlere getireceğimize inanıyorum.
Sevgiler,saygılar.
« Son Düzenleme: 16 Mayıs 2015, 08:56:12 Gönderen: tkulac »