YENİ Bina Deprem Yönetmeliği Esasları(2018) Eğitimleri !

Flora · 7414

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Flora

• Yazar
    • +11/-4
Merhaba arkadaşlar,
Yeni Yönetmelik'imizin eğitimi, mesleğin önde gelen ve çok değerli insanları tarafından İMO İstanbul şubesinde verilecektir. Kaçırmamanızı öneririm. Gidemeyecekler ve farklı şehirde yaşayanlar için öğrendiklerinizi forumda paylaşırsanız çok mutlu oluruz. :)

« Son Düzenleme: 29 Mart 2018, 17:00:46 Gönderen: erhanbaytak »

Çevrimdışı staff

• Azimli Çaylak
    • +0/-0
bu seminerler için herhangi bir randevu yada rezervasyon yapmak gerekir mi ?

Çevrimdışı 123ah

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
Bu seminerlerin hem katılamayacak meslektaşlarımız için hem de yeni yönetmeliğe uyum sürecinde faydalı kaynaklar olacağı için kaydının alınması gerektiğini düşünüyorum. İstanbul İMO'ya bu konu hakkında mail attım. Sizler de gönderirseniz belki bunu gerçekleştirirler ve arşivlik güzel bir kaynak olur. Ülkenin her yerinde bu seminerlerin yapılması mümkün değil. Youtube kanallarına kaliteli bir kayıt yüklemeleri hepimiz için en iyisi olacaktır.

Çevrimdışı a_bulut06

• Proje Timi
  • Yazar
    • +3/-0
TÜRKİYE BİNA DEPREM YÖNETMELİĞİ 2018 SEMİNERLERİ

1. HAFTA PROF.DR.NURAY AYDINOĞLU BÖLÜM 1- 2

2. HAFTA PROF.DR.ZEKAİ CELEP BÖLÜM 1- 2

3. HAFTA PROF.DR. ERKAN ÖZER

4. HAFTA PROF.DR. KUTAY ÖZAYDIN

« Son Düzenleme: 21 Mayıs 2018, 14:51:32 Gönderen: a_bulut06 »

Çevrimdışı Emrah Türkseven

• Moderator
  • Yazar
  • *
    • +14/-4
    • E-Posta
yarım saaat sonra bir seminer daha var canlı imo siesinden yayınlanacak sanırım.
Paylaşımlar için teşekkür ederiz .

“Bilmediklerimin yanında, bildiklerimle ben bir hiçim”

Çevrimdışı a_bulut06

• Proje Timi
  • Yazar
    • +3/-0
tüm semirlerler eklenmiştir

Çevrimdışı osmanbayrak

• Süper Moderatör
  • Yazar
  • *
    • +25/-25
    • Fatih BAYRAK-İnşaat Mühendisi
Ellerinize sağlık.

Fatih BAYRAK (M. Sc.)
Istanbul Technical University - Structural Engineering (PhD.)

osmanfatihbayrak@gmail.com
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye Ol veya Giriş Yap

Çevrimdışı kingeight

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
Çok teşekkürler.

Çevrimdışı Dionysos

• Yeni Üye
  • *
    • +0/-0
    • E-Posta
Çok Teşekkürler

Çevrimdışı 54yyh65y65

• Azimli Çaylak
    • +0/-0
çok güzel

Çevrimdışı mdilek063

• Çaylak
  • **
    • +1/-0
Kutay Özaydının semineri İmo İstanbul youtube sayfasına henüz eklenmemiştir. Eklenince siz değerli arkadaşlarımız bu sayfadan veya İmo İstanbulun youtube kanalından ulaşabilirsiniz.

Çevrimdışı Flora

• Yazar
    • +11/-4
Canlı yayın videolarının olması harika oldu. 

Çevrimdışı KOBE

• Azimli Çaylak
    • +1/-0
Bu seminerlerin daha fazla olması gerekiyor ve sadece İstanbul Ankara İzmir gibi büyükşehirlerde değil her yerde verilmeli. Amerikan yönetmeliğini Türkçeye çevirip kucağımıza koydular. Soracağımız sorular var ama kimse yeni yönetmeliğe  tam anlamıyla hakim değil ve kendi çabamızla öğrenmeye sorularımızı çözmeye çalışıyoruz.

Çevrimdışı osmanbayrak

• Süper Moderatör
  • Yazar
  • *
    • +25/-25
    • Fatih BAYRAK-İnşaat Mühendisi
Merhabalar Kobe Bey,
Ağır bir dil kullanmanıza rağmen eleştirilerinizin yerinde olduğunu düşünüyorum. Olayı şu şekilde düşünmekte fayda vardır ama; sizde taktir edersiniz ki bilimin başını Amerika çekmektedir. Bizde bilimi takip etmeliyiz ki ilerleyelim. Ben bu konuda bir çok yönetmeliği inceledim dünya geneline bakıldığında gelişmiş ülkelerin yönetmelikleri hemen hemen aynı. Tabiki gönül ister kendimize has yönetmeliğimiz olsun diğer ülkeler bizi takip etsin fakat ben burada şuçu kendimde sizde ve diğer meslektaşlarımda buluyorum. Eğer bilimi biz yönetemiyorsak bunun şuçlusu biziz. İlk önce öz eleştiri yapmamız gerektiğini düşünüyorum.

Fatih BAYRAK (M. Sc.)
Istanbul Technical University - Structural Engineering (PhD.)

osmanfatihbayrak@gmail.com
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye Ol veya Giriş Yap

Çevrimdışı KOBE

• Azimli Çaylak
    • +1/-0
Merhaba Osman Bey,
Ben Amerikan yönetmeliğinin referans alınmasına karşı değilim. Herhalde yanlış anlaşılma oldu. Amerikan yönetmeliğini Türkçeye çevirdiler ve yeni TBDY yönetmeliğimiz oldu fakat 2007 yönetmeliğine göre farklılıklar var. Benim kızdığım nokta  yeni yönetmelikle alakalı yeteri kadar eğitim, seminer verilmemesi soru cevap şeklinde görüşmeler yapılamaması. Verilen eğitimler genelde İstanbul başta olmak üzere Ankara ve İzmir  gibi büyükşehirlerde yapılıyor. Ben İzmirde çalışıyorum ve herhangi bir seminer eğitim göremedim. İnternette seminer videoları var ama bu ne kadar yeterli olacak ve kaç inşaat mühendisi bundan haberdar? Özellikle projeleri kontrol eden inşaat mühendisleri acaba yeni yönetmeliğe yeterince hakim mi?  Amerikan yönetmeliği baz alınarak yeni bir yönetmeliğimiz oldu bundan şikayetim yok, sadece yeteri kadar eğitim seminer verilmemesi tek sıkıntım.