risk yönetimi soru

Başlatan PARAHATForumun Yardim Bolumu

Yanıt: 0
Gösterim: 1737
Son İleti 28 Kasım 2015, 22:04:11
Gönderen: PARAHAT
Sta4Cad poligon kolon çevirme hakkında soru

Başlatan emashamineForumun Diğer Bilgiler

Yanıt: 5
Gösterim: 4554
Son İleti 13 Ekim 2018, 12:19:00
Gönderen: emashamine
Düşey deprem etkisiyle ilgili kolay bir soru

Başlatan bobsantinoForumun Kanun ve Yönetmelikler

Yanıt: 4
Gösterim: 2207
Son İleti 31 Ağustos 2020, 23:18:17
Gönderen: bobsantino

Soru & Cevap Bölümü

erhanbaytak · 34866

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı velidogan38

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
Yanıtla #30 : 15 Ağustos 2014, 17:13:55
öncelikle analiz programlardan hangisi önerirdim onu özel mesaj olarak atacağım size :)

Bende bu mesajdan alabilirmiyim acaba

Çevrimdışı velidogan38

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
Yanıtla #31 : 15 Ağustos 2014, 17:14:52
Analiz programları önerisini bende okuyabilirmiyim

Çevrimdışı cakilomer

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
    • E-Posta
Yanıtla #32 : 15 Aralık 2014, 17:44:44
Site gerçekten çok faydalı başarılarınızın devamını dilerim.

ÖMER FARUK ÇAKIL

Çevrimdışı mesut_1905

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
Yanıtla #33 : 18 Temmuz 2015, 14:33:38
Merhabalar ben yeni mezunum yapı denetimde çalışan inşaat muhendisiyim. İhaleye girebilir miyim yada girmek için ne yapmalıyım bilgi verirmisiniz

Çevrimdışı Medeniyet Mühendisi

• Admin
  • Yazar
  • *
    • +43/-2
    • Medeniyet Mühendisleri
Yanıtla #34 : 19 Temmuz 2015, 19:04:35
ihaleye girebilirsin tabi bunun için herhangi bir engel yok. 

ne gerekiyorsa ihale mevzuatlarında belirtilmiştir. bu mevzuatlara aşağıda ki linkten ulaşabilirsin.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye Ol veya Giriş Yap

Çevrimdışı morhan23

• Yeni Üye
  • *
    • +0/-0
    • E-Posta
Yanıtla #35 : 11 Mart 2017, 21:54:53
Merhabalar
Kentsel dönüşümde emlak değerleme yöntemleri, imarda oluşan artı değerin kentliye döndürülmesi konularını içeren çalışmalar.
Bu benim bitirme tez konum. Birsürü tez inceledim fakat imarda oluşan artı değerin kentliye döndürülmesi gibi bir başlığa rastlamayı beklemiyordum tamam ama en azından yakın konular gözüme çarpabilirdi.
Tez konusu için kaynak sunabilirmisiniz. Yada yol gösterebilecek bir başlık.
Teşekkürler.

Çevrimdışı bayex

• Yeni Üye
  • *
    • +0/-0
    • E-Posta
Yanıtla #36 : 15 Haziran 2017, 08:57:57
Merhaba benim kafama takılan bir kısım var . Kentsel dönüşüm ile %25 ek emsal geldi deniyor heryerde haberlerini gördük. Belediyeyi aradığımda ise öüle bir şeyin olmadığını 1,2 çıkma katsayısının olduğunu söylediler.
- Belediyenin heryerde çıkan haberlerden haberi mi yok yoksa böyle bir şey yok mu.
- Belediye bu ek emsali vermek istemediği için yok mu diyor.
-Haberler yalan mı. (haberler ciddi gazeteler dahil her yerde var.

Haber doğru ise çıkma katsayılı kensel dönüşümlü hesap nasıl oluyor.

Diğer bir sorumda binaya balkon yapmayıp kat bahçesi yapsak bu emsallere dahil olur mu.

Çevrimdışı mdilek063

• Çaylak
  • **
    • +1/-0
Yanıtla #37 : 19 Şubat 2018, 13:23:04
Müsaadenizle aklıma takılan soruları sizlerle paylaşmak istiyorum.

1)Bindirme boyu en az kaç cm olmalıdır?

2)Su basman nedir? Su basman perdesi nedir? Su basman kotu nedir ve neye göre belirlenir?

3)Çıkma(konsol) mesafeleri belirlenirken arsa çekme mesafesi dikkate alınır mı? Yani konsollar arsa çekme mesafesi içerisinde tasarlanabilir mi ?

4)Bir binamız olsun ve üst, yan ve aşağı kısımlarından kot farklari olan sokaklar geçsin. Biz tretuar kotu için hangi sokaktaki kaldirim seviyesini dikkate almaliyiz?

5)Vinçlerin oturacağı zemin için belirli bir hesap gerekli midir?

6)Prefabrik yapıların çalışma mantığından bahsedebilir misiniz? Pabuç, soket ve diğer prefabrik elemanların çalışma esasları ve yük aktarma prensiplerinden bahsedermisiniz?

7)Prefabrik yapıların hesabını hangi program yapar?

8)İnşaat mühendisleri olarak bize önerebileceğiniz faydalı kitaplar nelerdir?

9)Bir yapıda rastladım. Aynı aks üzerinde alt katta dikdörtgensel üst katta ise dairesel kolon yapılmıştı. Bunun sakıncası varmıdır?

Şimdiden verdiğiniz cevaplar için teşekkür ediyorum. Kolay gelsin, iyi çalışmalar.

Çevrimdışı Duhan

• Moderator
  • Yazar
  • *
    • +14/-3
Yanıtla #38 : 20 Şubat 2018, 18:55:52

2)Su basman nedir? Su basman perdesi nedir? Su basman kotu nedir ve neye göre belirlenir?

3)Çıkma(konsol) mesafeleri belirlenirken arsa çekme mesafesi dikkate alınır mı? Yani konsollar arsa çekme mesafesi içerisinde tasarlanabilir mi ?

4)Bir binamız olsun ve üst, yan ve aşağı kısımlarından kot farklari olan sokaklar geçsin. Biz tretuar kotu için hangi sokaktaki kaldirim seviyesini dikkate almaliyiz?

6)Prefabrik yapıların çalışma mantığından bahsedebilir misiniz? Pabuç, soket ve diğer prefabrik elemanların çalışma esasları ve yük aktarma prensiplerinden bahsedermisiniz?

9)Bir yapıda rastladım. Aynı aks üzerinde alt katta dikdörtgensel üst katta ise dairesel kolon yapılmıştı. Bunun sakıncası varmıdır?

Şimdiden verdiğiniz cevaplar için teşekkür ediyorum. Kolay gelsin, iyi çalışmalar.

1 . Bindirme boyu Fi 50 kadardır yani 16*50=80 cm gibi maşon kullanılabilir.

2.  Subasman kotu ben 0 olarak alıyorum prefabrik icin soket üst kotu alsanız kafi.

3. konsollar mesafeye girmiyor ama prekast paneller giriyor bazen sorun olabiliyor panel kadar binayi küçültüyoruz veya kolon içine alıyoruz.

4 . anlam veremedim.

5.  prefabrik kolonlar icin gerekli tabi ona göre kolon-ve guse hesaplamaları yapılır. kotu icinde kedi boyuna bakılır.

6. geniş bir yazi hazırlayım bu soru için.

7. kolonları sap200 geri kalanı exel hesapları var calısan bildigim bir paket programı yok işe yarayan hepsini tecrübe ettim.

BETONARME PREFABRİK-ÇELİK KONSTRÜKSİYON PROJELERİ  UZMANI.

Çevrimdışı mdilek063

• Çaylak
    • **
      • +1/-0
    Yanıtla #39 : 21 Şubat 2018, 14:01:28

1 . Bindirme boyu Fi 50 kadardır yani 16*50=80 cm gibi maşon kullanılabilir.

2.  Subasman kotu ben 0 olarak alıyorum prefabrik icin soket üst kotu alsanız kafi.

3. konsollar mesafeye girmiyor ama prekast paneller giriyor bazen sorun olabiliyor panel kadar binayi küçültüyoruz veya kolon içine alıyoruz.

4 . anlam veremedim.

5.  prefabrik kolonlar icin gerekli tabi ona göre kolon-ve guse hesaplamaları yapılır. kotu icinde kedi boyuna bakılır.

6. geniş bir yazi hazırlayım bu soru için.

7. kolonları sap200 geri kalanı exel hesapları var calısan bildigim bir paket programı yok işe yarayan hepsini tecrübe ettim.

cevaplarınız için teşekkür eder, yeni cevapların gelmesini ümit ederim.[/list]