Islak Hacim Taahhütnamesi

Başlatan civilmehmetkaraForumun Yardim Bolumu

Yanıt: 0
Gösterim: 1426
Son İleti 26 Aralık 2018, 09:08:09
Gönderen: civilmehmetkara

ISLAK HCİM YALITIMLARI

mturfanda · 2392

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mturfanda

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
    • Yapı kimyasalları
    • E-Posta
: 18 Eylül 2016, 16:43:41
Banyo,Wc,Hamam,Sauna ve Duş yalıtımları kullanım aşamasında problem çıkarmaması açısından son derece önemlidir.Alt kat kullanım alanlarında yaşam konforunu etkileyecek kadar problemler yaratan bu durumdan etkilenmemek için inşaat aşamasında su yalıtımına önem verilmelidir.

Yalıtım Öncesinde Neler Yapmalıyız?

Yukarıda bahsettiğim alanlar için su yalıtımı uygulamasında yapılacak alt yapı hazırlıkları aynıdır.

-Uygulama mümkünse betonarme zemin üzerine yapılmalı.
-Tüm köşelerde elyaf katkılı tamir harcı ile donatı filesi kullanılarak pah yapılmalıdır.
-Süzgeç etrafları tamir harcı ile doldurulmalı ve boşluk bırakılmamalıdır.
-Süzgeç zemine kuvvetlice sabitlenmelidir.
-Yalıtım malzemesi sürülmeden önce uygulama zemini tozdan iyice arındırılmalı,gerekirse akrilik esaslı astar kullanılmalıdır.

Kullanılacak Su Yalıtım Malzemeleri:

Bu tür uygulamalarda elastikiyeti fazla çift komponentli çimento esaslı malzemeler en uygun olanıdır.Uygulama iki kat yapılmalı ve üzerine koruma şapı atılmalıdır.Şap yapılması uygun olmayan zeminlerde donatı filesi kullanılarak çimento esaslı malzeme uygulaması yapılmalı ve zarar verilmeden seramik kaplaması oluşturulmalıdır.Çimento esaslı malzemeler dışındaki ürünler de zaman zaman kullanılmakta olup,bunlar içerisinde poliüretan ve bitüm modifiyeli ürünler tercih edilmektedir.

En İyi Çimento Esalı Çift Komponentli Ürün Markaları

Henkel
Basf
Köster
Weber
Entegre
İsonem