Udemy'de kurs verme ile ilgili.

Başlatan statikerForumun Güncel Haberler ve Tartışma Bölümü

Yanıt: 8
Gösterim: 2757
Son İleti 23 Temmuz 2020, 22:50:58
Gönderen: batubay
Udemy'de TBDY 2018 Kursu

Başlatan statikerForumun Kanun ve Yönetmelikler

Yanıt: 2
Gösterim: 2649
Son İleti 19 Temmuz 2022, 12:28:39
Gönderen: statiker
Udemy Learn Photoshop Eğitim Seti İndir

Başlatan ahmetForumun Egitim Setleri ve E-Kitaplar

Yanıt: 0
Gösterim: 2664
Son İleti 26 Eylül 2017, 09:46:28
Gönderen: ahmet

UDEMY Eğitim Seti İndirim Anlaşması (TDBY 2018' e Göre Analiz,Rapor Yorumlama..)

erhanbaytak · 12629

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erhanbaytak

• Root Administrator
  • Yazar
  • *
    • +153/-0
    • Medeniyet Mühendisleri
Reklamlar...
Medeniyet Mühendisleri forum üyelerine özel indirim anlaşmasıdır.

TDBY 2018' e Göre Analiz, Rapor Yorumlama, Güçlendirme, OSKA, İdeCAD

Saygıdeğer Meslektaşlarım ve Değerli Arkadaşlarım,

1 ocak 2019 da resmi olarak Türkiye Bina Deprem Yönetmenliğinin yürülüğe girmesiyle beraber, TDY2007’yi artık kullanamayacaksınız ve eski yönetmenliğe ek 200 sayfa daha teorik ve bilgiler eklendi. Size hazırladığım bu eğitim setimde 20 milyondan fazla üyesi olan ve ömür boyu kullanabileceğiniz hesabınızla udemy iş birliğiyle 5 dersi 1 pakette veriyorum bu , iş hayatınızda rakiplerinizin önünde olmasını sağlayacaktır. Ezbere eğitim sistemine karşı olduğumu burdan da söylediğim gibi, kursumda da defalarca söyledim ve ayrıntılı bir şekilde TBDY2018 e bağlı kalarak yönetmenlik içinden bölüm bölüm anlatarak size dersi anlattım. Sayın Profesor Doktor Nuray Aydoğan hocamın dediği gibi, bu nesil programları artık inek sucuk programları oldu. Siz 3 boyutu çiziyorsunuz ve sistem size istediğinizi veriyor. Ben bu alışkanlıkları yok edip çok detaylı bir şekilde rapor yorumlayıp, sizi ezbere yöntemden uzaklaştırıyorum.

Siz üyelere ve okurlara özel sınırlı sayıda indirim kuponumuzdan faydalanmak için aşağıdaki linke tıklamanız yeterli. Kursla ilgili ücretsiz videolara ve tanıtımına göz atabilirsiniz.

Kod: Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye Ol veya Giriş Yap
https://www.udemy.com/tbdy-2018-e-gore-analiz-guclendirme-oska-idecad/?couponCode=MEDENIYETMUHENDISLER

Eğitimin İçerikleri

•   89 ders ve 20 saatten fazla kurs videoları

•   1-Tbdy2018 yönetmenliğini yorumlayıp,anlıyoruz ve tdy2007 ile kıyaslıyoruz

•   2-Türkiyede ilk defa Tbdy2018 e göre STA4CAD V14.1 ile haritadan ivme değerlerimizi bulup,taplodan performans hedeflerimizi seçip analiz yapıyoruz ve ayrıntılı bir rapor yorumlama yapıyoruz. Merdiven kesitini ve donatılarını manuel olarak autocad da çiziyoruz.

•   3-Türkiyede ilk defa doğrusal olmayan (ŞGDT) analiz metoduyla 1997 de yapılan bir binanın güçlendirme projesini hazırlayıp, tbdy2018 e bağlı kalarak perde donatı detayı ve ankraj detayını autocad ‘da çizdik.

•   4-Türkiyede ilk defa  OSKA programı ile metraj yapıp güncel pozlara göre maliyet çıkardık. Güncel olmayan pozları da rayiçleriyle beraber güncellemesini öğrendik. Ayrıca teknik şartname,icmal ve pursantaj çıkardık.

•   5-İDECAD programı ile sıfırdan bir binanın modelini yapıp analizini yaptık ve ayrıntılı rapor yorumladık.

Neden Bu Eğitimden Faydalanmam Lazım ?

•   Bu eğitimden, yeni mezun olan arkadaşlardan tutun, okuyan öğrenci arkadaşlara kadar herkes faydalanmalı.Çünkü teorik ve uygulamalı  matematiksel hesaplarla kursumu ezbere yöntemden uzaklaştırdım!
•   Piyasada bunun gibi kursun sadece tek paketini çok pahalıya alabilirsiniz ve bu kadar ayrıntılı rapor yorumlamayı öğretmezler. Ben 5 dersi tek pakette veriyorum!
•   Bugüne kadar yaklaşıl 1.5 milyon m2 yoğunlukla güçlendirme projesi ve sıfır proje hazırladım. Bugüne kadar edindiğim tüm bilgileri sizlerle paylaşıyorum.
•   Piyasada güçlendirme işini yapan çok az mühendis var. İddia ediyorum 1 ocak 2019 tarihinde resmi olarak yönetmenlik yürülüğe girdikten sonra, devlet yeni yönetmenlikten önceki tüm binaların güçlendirmesini isteyecektir. Bu ihaleleri kaçırmak istemiyorsanız tüm ayrıntıları bu kursta bulabilirsiniz.

Bu Kursu Alanlar Neler Yapabilir

•   Öncelikle yeni yönetmenliğe hakim olacaklar ve piyasaya hızlı bir şekilde girebilecekler.
•   Bu kursu alanlar şirket açıp devlet ihalelerine girebilecek. Çünkü Oska programı ile sizlere devletin pozları ile yaklaşık maliyet hesabı yapıyoruz.
•   Bu kursu alanlar güçlendirme ihalelerine girebilecek,binalarına kat çıkabilmek için binanın performansını iyileştirmek için güçlendirme perdesi ve manto yapabilecek.
•   Bu kursu alan kişiler yeni yönetmenliğe göre sta4cad ile bir binanın analizini yapabilecek ve ayrıntılı rapor yorumlayabilecek.
•   Bu kursu alanlar ayrıca idecad kullanarak da bir binanın analizini yapabilecekler.

•   Dikkat!  Kursu bitiren arkadaşlar, ayrıca ilerleyen zamanlarda her bölümle ilgili ekstra video paylaşımı yapılacaktır. Hem de ücretsiz faydalanabilecekler!

« Son Düzenleme: 20 Kasım 2018, 11:37:45 Gönderen: erhanbaytak »

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye Ol veya Giriş Yap

Çevrimdışı erenahmet95

• Azimli
    • +0/-0
Emeğinize sağlık. Benzer seti sap2000 kullanarak yapabilir misiniz ? Bina güçlendirmesi gibi konular da. Hiç sta kullanmadım odak noktami degistirmek istemiyorum tekrardan :)  Eğer yapabilirseniz hemen alabilirim.  Ya da sap2000 de yol gosterebilirseniz yine alabilirim.

Çevrimdışı baris.ozgun

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
    • E-Posta
teşekkür ederim.  :) kısmetse o da olur inşallah

Çevrimdışı erenahmet95

• Azimli
    • +0/-0
teşekkür ederim.  :) kısmetse o da olur inşallah

takipteyim :)

Çevrimdışı muhittincan

• Yeni Üye
  • *
    • +0/-0
çok merak ettim 309 lira verip alan oldu mu ?

Çevrimdışı baris.ozgun

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
    • E-Posta
309tl değil indirimde şuanda 139tl.  sta4cad bile tbdy2018 e göre sta4cadv14.1 i 1500tl karşılığında kurs veriyor.

Çevrimdışı dorukyanar

• Yeni Üye
  • *
    • +0/-0
nasıl alabiliriz

Çevrimdışı baris.ozgun

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
    • E-Posta
merhabalar. medeniyet mühendislerine ait özel indirimli kuponumuzun linkini sizlerle aşağıda paylaşıyorum.

Çevrimdışı dorukyanar

• Yeni Üye
  • *
    • +0/-0
ödeme yaptıkdan sonra otomatik mi açılıyor videolar

Çevrimdışı baris.ozgun

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
    • E-Posta

Çevrimdışı ebced

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
Bildiğim kadarıyla Sta4CAd şekil değiştirmeye göre tasarımı henüz yapmıyor.

Çevrimdışı baris.ozgun

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
    • E-Posta
tam tersi aslında idecad doğrusal olmayan analiz yapmıyor ama yeni yönetmelikle beraber çikaracakları v10 da bunu da yapmak zorundalar.
sta4cad da doğrusal olmayan performans analizi mevcuttur. sayfamızca yapılan bir paylaşımı size göstermek istiyorum.

Çevrimdışı leyla11

• Yeni Üye
  • *
    • +0/-0
ben kursu yaklaşık 3 hafta önce satın aldım ama henüz başlayamadım. kaba taslak baktım mevcut bir binanın güçlendirme proje hazırlanmasını güzel anlatmışsınız ben de zaten güçlendirme kısmı için kursu satın aldım. örnek statik plan kursta verebiliyor musunuz acaba kendimiz uğraşmamız için

Çevrimdışı osmanbayrak

• Süper Moderatör
  • Yazar
  • *
    • +25/-25
    • Fatih BAYRAK-İnşaat Mühendisi
Merhabalar Leyla Hanım,
Eğer yanlış hatılamıyorsam forum üzerinde statik projeler mevcut örnek olması amacıyla. Eğer arayıpta ulaşamazsanız sizlere bu konuda bizlerde yardımcı olarabiliriz.

Fatih BAYRAK (M. Sc.)
Istanbul Technical University - Structural Engineering (PhD.)

osmanfatihbayrak@gmail.com

Çevrimdışı baris.ozgun

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
    • E-Posta
osman beyin dediği gibi. güçlendirme çalışmanız için aynı bölümde daha farklı ve daha değişik statik plan ödevi paylaşıldı. bu statik planda ayrıca bina bilgileri,  koordinatları , donatı detayları ve mevcut beton sınıfı gibi bilgiler paylaşılmıştır. iyi çalışmalar dilerim