poz noları komple kapama

reminet · 132

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı reminet

• Yeni Üye
  • *
    • +0/-0
: 26 Nisan 2021, 01:04:10
arkadaşlar poz noların kalabalıgından projeyi 3d de göremiyorum.poz noların hepsi nasıl kapatılır.

Çevrimdışı sozcan

• Yazar
    • +2/-0
Yanıtla #1 : 28 Nisan 2021, 14:28:47
bahsettiğimiz program autocad ise layerlerde ayrı bir ataması varsa ordan kapatabilirsiniz. Eğer tekla gibi bir programdan alınmış ve komple block luysa bir kopyasını alın tamamen explode yapıp çizimi ayırın, genel olarak poz noları farklı renkte yazılmış olur selectsimilar komutu ile özelliklerine bağlı seçim yapıp pozları silebilirsiniz.

Çevrimdışı reminet

• Yeni Üye
  • *
    • +0/-0
Yanıtla #2 : 02 Mayıs 2021, 11:25:24
sozcan şefim.teşekkür cevabınız için.
haliyle acemiyiz.siz ustalardan ögrenecegiz.
teklada. adım adım anlatabilirmisin.teşekkür

Çevrimdışı sozcan

• Yazar
    • +2/-0
Yanıtla #3 : 03 Mayıs 2021, 12:05:54
estağfurullah.
Eğer tekladan yapmaya devam ediyorsanız;
Çizimi hazırladıysanız teklada çizimi açtıktan sonra çizimin kenarındaki şeffaf çizgiye çift tıklayarak veya sağ tıklayıp properties sekmesinden çıkan view properties penceresinde marks> part marks bölümünden seçili olan markları remove yapabilirsiniz.

çizimi teklada daha hazırlamadıysanız çizimi alırken ga çizimlerinde çıkan drawing prop. sekmesinde part mark sekmesinden ayarlayabilirsiniz. yalnız en az bir ga çizim oluşturmuş olmanız gerekir yoksa modify butonu açılmaz. bir kere çizim alıp ikinci çizimi alırken açılmakta.

çizimin hepsi bitmiş autocad e atılmış ise çizimin hepsini explode edin sonrasında selectsimilar komutunu girin ve se yaparak komut detayına gidip tüm kutucukları işaretleyin. sonrasında yazıyı ve çerçevesini seçip seçimi onaylayın ve silin.

başka yolları da illa ki vardır ama ben bu şekilde kullanıyorum

ayrıca çizimde yazılar büyük oldğu için bir karmaşa oluşuyorsa teklada aynı yerlerden yazı puntosunu küçültmek de bir çözüm olabilir.

İyi çalışmalar.