BETON DÖKÜMÜ ESNASINDA SEGREGASYON

Başlatan recosalForumun Santiye Bilgileri - Santiye Medyasi

Yanıt: 1
Gösterim: 3880
Son İleti 26 Eylül 2017, 07:45:55
Gönderen: civil.engineer
Beton Katkılar

Başlatan Medeniyet MühendisiForumun Diğer Bilgiler

Yanıt: 0
Gösterim: 2668
Son İleti 19 Mart 2015, 15:31:58
Gönderen: Medeniyet Mühendisi
Ders Notu - 6 (Beton Perdahlama ve Bakımı)

Başlatan Medeniyet MühendisiForumun Yapı Malzemesi Anabilim Dalı

Yanıt: 0
Gösterim: 2939
Son İleti 21 Nisan 2014, 08:51:43
Gönderen: Medeniyet Mühendisi

Beton, B420C, B500C Malzemelerinin güncel birim fiyat hk

mimimi · 2918

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mimimi

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
Beton, B420C, B500C Malzemelerinin güncel birim fiyat hk. bir bilgi bulamıyorum. Bu alanda yeni ve tecrübesizim yardımcı olabilir miydiniz. tşk.

Çevrimdışı Emrah Türkseven

• Moderator
  • Yazar
  • *
    • +14/-4
    • E-Posta
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye Ol veya Giriş Yap
Beton, B420C, B500C Malzemelerinin güncel birim fiyat hk. bir bilgi bulamıyorum. Bu alanda yeni ve tecrübesizim yardımcı olabilir miydiniz. tşk.

Bu şekilde arama yaparsanız bulamazsınız. Beton C20, C25, C30 vs ne olacak?
B420C diye demir aratırsanız da bulamazsınız 8-12 inşaat demiri (ince), 14-28 inşaat demiri (kalın) malzeme veya imalat diye aratırsanız bulabilirsiniz.
B500C dediğiniz malzeme de bildiğimiz hasır çeliktir. onuda Q188/188 Q221/221 diye kalite olarak aratırsanız bulabilirsiniz.
Sizin yazdığınız gibi birim fiyatlardan veya piyasadan bir şey aramaya kalkarsanız karşıdaki kişi sizin tecrübesiz olduğunuzu daha bu şekilde sorarken anlar ve zor duruma düşersiniz

“Bilmediklerimin yanında, bildiklerimle ben bir hiçim”

Çevrimdışı mimimi

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
Haklısınız söylediklerinizde sağolun cevap için. Bunların her biri m3 ve ağırlık olarak hesaplandı zaten, demiri ağılık bazında değerlendirmeyecek miyiz? 12 demir üretimi ile 18 birbirinden farklı mıdır? beton cinsi konusunda birkaç farklı kalitede beton var ben her birini öğrenmek istediğim için genel olarak yazdım. Hasırları dediğiniz gibi arayacağım çok sağolun tekrar.