TEKLA OLCULERI AUTOCADE NEDEN PATLATILMIS HALDE GELIYOR

Başlatan agregaForumun Tekla/Xsteel

Yanıt: 2
Gösterim: 2098
Son İleti 15 Eylül 2020, 02:25:48
Gönderen: agrega
Tekla otomatik kesit yonu

Başlatan jakuza99Forumun Tekla/Xsteel

Yanıt: 2
Gösterim: 3219
Son İleti 14 Haziran 2017, 09:31:59
Gönderen: Emrah Türkseven
Tekla Reports listesinde Assembly raporu yok

Başlatan yunuskorogluForumun Tekla/Xsteel

Yanıt: 8
Gösterim: 2479
Son İleti 04 Mart 2021, 17:29:50
Gönderen: yunuskoroglu

TEKLA / XSTEEL SORU-CEVAP

mvural11 · 51721

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mvural11

• Azimli
    • +3/-3
: 13 Mayıs 2016, 14:41:49
Arkadaşlar merhaba bu kısımda Tekla ile ilgili takıldığımız yada sorunlar yaşadığımız konuları bilenlerle paylaşıp çözümler üretebiliriz.
Kendimde zamanım oldukça ve bilgim yettiğince cevaplamaya çalışacağım.
Faydalı olması dileğiyle.
Herkese İyi Çalışmalar.

Çevrimdışı engineeren

• Yeni Üye
  • *
    • +0/-0
    • E-Posta
Yanıtla #1 : 14 Mayıs 2016, 09:48:11
öncelikle kolay gelsin tekla nın analiz bölümüyle ilgili bilgi almak istiyorum sorduğum bir arkdadaş analiz yapılmadığı söylüyor ama bana mantıksız geldi . birleşim yapıyorum ama sağlıklı mı emin değilim 

Çevrimdışı mvural11

• Azimli
    • +3/-3
Yanıtla #2 : 14 Mayıs 2016, 10:55:52
Tekla analiz yapan bir program değildir sadece detaylı ve hatasız bir çizim yaparsın. Sadece çelik değil artık Tekla2016 ile  B.A yapılarıda rahatlıkla modelleyebiliyorsun. Birleşimi kaynaklar için Limcon programıyla  bulonlu birleşimleride Profis programıyla (aşırı güvenli tarafta kalmaya çalışıyor) kontrol edebilirsin. Yada bunların dışında en güvenli yöntem olan olan maksimum kuvvetleri bulup elle hesaplayıp ona göre dizayn etmen çok daha sağlıklı olur. Zaten zor birşey değil elle hesaplamak ancak yardımcı excel programlar hız kazandırıyor!
İyi çalışmalar.

Çevrimdışı erhanbaytak

• Root Administrator
  • Yazar
  • *
    • +153/-0
    • Medeniyet Mühendisleri
Yanıtla #3 : 14 Mayıs 2016, 12:30:09
Konu Soru cevap şeklinde ilerleyecek muhtemelen..

Konu daha aktif olabilmesi için sabitlenmiştir. 

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye Ol veya Giriş Yap

Çevrimdışı engineeren

• Yeni Üye
  • *
    • +0/-0
    • E-Posta
Yanıtla #4 : 14 Mayıs 2016, 14:00:29
internetten bulduğum bazı videolarda ve teklanın kendi sitesinde analiz grafiklerini gösteren resimler mevcut siz yapılmadığından eminseniz eğer daha fazla soru sormayacağım . tşk ederim ilginiz için 

Çevrimdışı mvural11

• Azimli
    • +3/-3
Yanıtla #5 : 14 Mayıs 2016, 14:56:01
Aslında piyasada analizi kullanan çok az olduğu için pek fazla detaya girmedim. Açıklamak gerekirse ; Tekla aslında 6 çeşittir ve piyasadaki en pahalı mühendislik programlarından biridir hakkediyor da bunu. Kendi sitesinde bu programlar mevcuttur. Hesaplama için Tedds programını çıkardılar ve hala geliştirmeye de devam ediyorlar. Senin ilgilendiğin program Tekla Structures de analiz yapmak için makrolar yardımcı programlar excel bağlantıları staad bağlantısı falan oluşturmak gerekiyor. Zaten onu oluşturduğunda Sap2000 de analizini yapıyorsun bundan sonra  aktarmanın yükleri yeniden tanımlamanın bir anlamı kalmıyor. Ama neden bağlantı kurmuşlar olayına gelirsek sap2000 de update yaptığında teklaya yansıyor ve modelin güncelleniyor. 
İyi çalışmalar.

Çevrimdışı Panço

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
    • E-Posta
Yanıtla #6 : 15 Mayıs 2016, 00:57:29
Merhaba arkadaşlar. Hesaplarda Kolaylık sağlaması açısından excell dosyası arıyorum. Gönderebilecek varsa çok memnun olurum. İyi çalışmalar.

Edit : Yanlış konuya yazmışsınız sanırım... Bir şeye ihtiyacın varsa  yardım bölümüne konu açmalısın.. Buradan sadece sorular sorulacaktır.
Medeniyet Mühendisi
« Son Düzenleme: 16 Mayıs 2016, 08:59:46 Gönderen: Medeniyet Mühendisi »

Çevrimdışı mvural11

• Azimli
    • +3/-3
Yanıtla #7 : 16 Mayıs 2016, 08:55:15
Ne istediğinizi daha açık yazarsanız belki daha kolay yardımcı olabiliriz
İyi çalışmalar.

Çevrimdışı Panço

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
    • E-Posta
Yanıtla #8 : 16 Mayıs 2016, 11:10:14
Çelik yapı elemanlarına ilişkin tasarım yaparken gelen tesir kuvvetlerini karşılaması açısından bulon kaynak vs ile ilgili excell tabloları varsa elinizde gönderebilirmisiniz? İyi çalışmalar. 

Çevrimdışı mvural11

• Azimli
    • +3/-3
Yanıtla #9 : 16 Mayıs 2016, 13:25:24
Burası tekla soru cevap bölümü konuyu yardım bölümünde açarsanız sizin için daha faydalı olur.
Ancak Yapı Ana bilim Dalı Bölümünde isteğiniz için örnekler mevcut.Lütfen konuya yardım bölümünden devam ediniz.
İyi çalışmalar.

Çevrimdışı recep_7233

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
    • E-Posta
Yanıtla #10 : 29 Haziran 2016, 17:57:40
MERHABALAR,,,ONCELIKLE COK TESEKKUR EDERIM ILGINIZ VE MEGINIZ ICIN..BEN  XSTEELİ indirdim ıkı yerde sorun yasadım(beceriksizliğimden dolayı)birincisi kurulum yaparken server adress dıyor oraya ne yazacagımı bılmıyorum ve gorsel egıtım vıdeolarını indiremedim ugrastırıyuorum ama kusura bakmayın lutfen cok cok tesekkur ederım şimdiden

Çevrimdışı Medeniyet Mühendisi

• Admin
  • Yazar
  • *
    • +43/-2
    • Medeniyet Mühendisleri
Yanıtla #11 : 30 Haziran 2016, 09:04:58
Alıntı yapılan: recep_7233
MERHABALAR,,,ONCELIKLE COK TESEKKUR EDERIM ILGINIZ VE MEGINIZ ICIN..BEN  XSTEELİ indirdim ıkı yerde sorun yasadım(beceriksizliğimden dolayı)birincisi kurulum yaparken server adress dıyor oraya ne yazacagımı bılmıyorum ve gorsel egıtım vıdeolarını indiremedim ugrastırıyuorum ama kusura bakmayın lutfen cok cok tesekkur ederım şimdiden

Öncelikle kurulumun tamamen bittikten sonra masa üstüne gelen tekla logosuna sağ tıklayıp dosya konumunu aç diyiniz. bu klasörüe crack klasörü içindeki dll dosyalarını kopyalayıp atınız.. crack yapmış olacaksınız. ve server hatası gidecektir.

Bu arada bu bölümü tekla ile alakalı teknik konularda kullanırsak memnun olurum.  yardım konularını lütfen yardım bölümünde açınız.
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2016, 09:47:15 Gönderen: Medeniyet Mühendisi »

Çevrimdışı Duhan

• Moderator
  • Yazar
  • *
    • +14/-3
Yanıtla #12 : 30 Haziran 2016, 09:18:39
Çelik yapı elemanlarına ilişkin tasarım yaparken gelen tesir kuvvetlerini karşılaması açısından bulon kaynak vs ile ilgili excell tabloları varsa elinizde gönderebilirmisiniz? İyi çalışmalar.
yardım bölümüne hesap ile ilgili attım bir bakın isterseniz inşallah faydalı olur.

BETONARME PREFABRİK-ÇELİK KONSTRÜKSİYON PROJELERİ  UZMANI.

Çevrimdışı zynpatmc

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
Yanıtla #13 : 20 Temmuz 2016, 17:34:20
Merhabalar. Trimble Tekla Structures 2016 'yı kurdum. Ancak bazı profilleri bulamıyorum. Ya da malzeme kısmında çelik için yalnızca steel undefined seçeneği var mesela. Acaba kurarken mi bir hata yaptım yoksa crack olduğu için mi bu sorunu yaşıyorum? :(

Çevrimdışı Duhan

• Moderator
  • Yazar
  • *
    • +14/-3
Yanıtla #14 : 20 Temmuz 2016, 22:32:57
Tekla 21 neden kurmadınız evet güzel ama uyuz oldum ben o arayüze. Her çizim programının classic  olanını terçih ederim pc başında değilim yarin unutmazsam yardımcı olmaya çalışayım size hayırlı aksamlar.

BETONARME PREFABRİK-ÇELİK KONSTRÜKSİYON PROJELERİ  UZMANI.