Aydından medeniyet muhendisi

Başlatan aras4141Forumun Tanışma Alanı

Yanıt: 0
Gösterim: 1803
Son İleti 11 Nisan 2016, 01:01:48
Gönderen: aras4141
Medeniyet Mühendisleri 29/03/2020 Tema Değişikliği

Başlatan adminForumun Forum Hakkinda Duyurular

Yanıt: 13
Gösterim: 3272
Son İleti 03 Nisan 2020, 19:53:50
Gönderen: erhanbaytak
Medeniyet Mühendisleri Resmi Facebook Hesabı

Başlatan Medeniyet MühendisiForumun Forum Hakkinda Duyurular

Yanıt: 0
Gösterim: 2842
Son İleti 04 Temmuz 2014, 12:08:51
Gönderen: Medeniyet Mühendisi

Medeniyet Mühendisleri Forum Sitesinin Kapatılması Kararı

erhanbaytak · 1918

Anket

Medeniyet Mühendisleri Forum Sitesi Kapatılsın Mı?

Evet Kapatılsın
Hayır Kapatılmasın
Formatı Değiştirilmeli

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erhanbaytak

• Root Administrator
  • Yazar
  • *
    • +153/-0
    • Medeniyet Mühendisleri
10 Yılın Ardından Medeniyet Mühendisleri Forum Sitesinin Kapatılması Kararı

2013 yılında kurmuş olduğumuz forum sitemiz, binlerce üyemizin katkıları ile bugünkü halini almıştır.
İlk günden beri mümkün mertebede tüm üyelerimizle bilgi paylaşımını hedef aldık.
Ancak kuruluşundan itibaren geçen 10 yıllık sürenin sonunda internet alemi dediğimiz alanda yaşanan gelişmeler neticesinde forum sitesi formatının çok işlevselliğinin kalmadığı görülmektedir.

Forum sitemize yapmış olduğunuz katkılardan dolayı sizlerin de fikirlerini almak adına böyle bir anket açma ihtiyacı olduğunu belirterek

Değerli fikirlerinizi ankete yansıtmanızı rica ediyorum.
« Son Düzenleme: 19 Ekim 2023, 14:11:37 Gönderen: erhanbaytak »

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye Ol veya Giriş Yap

Çevrimdışı batubay

• Proje Timi
  • Yazar
    • +12/-2
Kuruluşu dün gibi aklımda. Az önce istatistiklere baktım ve ömrümün 70 gününü bu forumda geçirmişim.(çalışırken arka planda açık kalması sebebiyledir büyük ihtimalle.) Maalesef forum kültürü 10 sene önce de bitmişti ama bu tür saf bilgi gerektiren konularda hiç bir zaman yeri doldurulamıyor. Maalesef toplum hızlı tüketim toplumuna dönüştü. Forum sitelerinde 10 sene önce yazılan bir bilgi rahatça bulanabiliyorken, wp gruplarında veya telegram gruplarında işler öyle yürümüyor. Aynı soruları her hafta yeniden okur olduk.  Araştırma yok, soruyu sorayım cevabı alayım. Neyse... Ben oyumu kapatılması gerektiği taraftan kullandım. Toplum bunu istiyor. Bazen zorlamamak lazım.
« Son Düzenleme: 20 Ekim 2023, 18:36:55 Gönderen: batubay »

"The computer is incredibly fast, accurate, and stupid. Man is incredibly slow, inaccurate, and brilliant. The marriage of the two is a force beyond calculation."

Çevrimdışı sentius

• Moderator
  • Çaylak
  • *
    • +0/-0
    • E-Posta
Kapatılması bunca emeğe haksızlık yapmış olmak diye düşünüyorum. Forum içerisinde mevcut olan bir sürü bilgilendirici içerik ve konu var. Herhangi bir konu üzerinde cevap bulunabilecek faydalı içerik mevcut. Bu sebeple kapatmak tüm içeriklerin yok olması anlamına geldiğinden dolayı kapatılmasını uygun bulmuyorum. Bu sebeple forum sitesine ek olarak günümüz sosyal medyası tarzında hızlı bir şekilde içerik üretilecek bir formatla forum sitesini desteklemek daha uygun olacağı konusunun uygun olacağını düşünmekteyim.

Çevrimdışı osmanbayrak

• Süper Moderatör
  • Yazar
  • *
    • +25/-25
    • Fatih BAYRAK-İnşaat Mühendisi
Uzun bir süreden sonra Toronto'dan herkese selamlar.

Bu forma katkı sağlamaya başladığımda yüksek lisansa yeni başlamıştım. Şu an İTÜ'de doktaramı bitirmek üzereyim. Ayrıca Kanada'ya Kanada hükümeti tarafındantam tam destek bir projem ile ve Kanda hükümetinin daveti ile geldim be burada projemi yapmaktayım. Ayrıca burada Society of Turkish Engineers of Architects in Canada (SoTEAC) kurucu başkanıyım.

Zaman çok hızlı geçiyor. Öncelikle bu formun kurulmasında, gelişmesinde ve adım atması konusunda zaman ve emek harcadığımı çok iyi hatırlıyorum. Yeri geldiğinde toplantılar yaptığımız, nasıl daha işler yapabiliriz dediğimiz, insanlara nasıl daha iyi faydalı olabiliriz dediğim gözlerimin önünde.

Bu haberi duyduğuma çok üzüldüm. Ben yine de buraya özel hazırladığım dökümanların faydalı olacağını ve kapatılmaması gerektiğini düşünüyorum.

Kim bilir yarın tekrar canlanır.

Herkese selamlar,

Osman Fatih Bayrak

Fatih BAYRAK (M. Sc.)
Istanbul Technical University - Structural Engineering (PhD.)

osmanfatihbayrak@gmail.com