Asansör Ölçüleri

Başlatan civilmehmetkaraForumun Yardim Bolumu

Yanıt: 3
Gösterim: 2976
Son İleti 04 Aralık 2016, 20:53:30
Gönderen: emnbzkrt
Merdiven- asansör perdesi

Başlatan orhan1Forumun Sta4CAD

Yanıt: 0
Gösterim: 1164
Son İleti 10 Haziran 2021, 19:38:59
Gönderen: orhan1
Asansör Çevresi Perde Temeli

Başlatan civilmehmetkaraForumun Yardim Bolumu

Yanıt: 4
Gösterim: 4353
Son İleti 05 Kasım 2017, 22:19:18
Gönderen: polatcivil

asansör boşluğu beton dökme sorunu

musacihan · 4122

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı musacihan

• Yeni Üye
  • *
    • +0/-0
    • E-Posta
: 28 Temmuz 2018, 21:40:06
merhaba sorun şu arkadaşlar grobeton döktüğümüz radya temeiln asansör boşluğu betonu dökerken yalıtım yapmayı unuttuk sorun nasıl çözülebilir.(kullanılan yalıtım: betona katılan kristalize beton katkısı ile yalıtım yapılacaktı )
Daha sonra  bunu fark ettim ve asansör beton dökümü için şuanda 10 cm daha dökülecek beton var. sizce ne yapmayalım
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye Ol veya Giriş Yap

Çevrimdışı polatcivil

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
Yanıtla #1 : 06 Ekim 2018, 11:52:06
musacihan merhaba,

kardeşim öncelikle mevcut asansör perdelerinin altında kalan radyeyi ve perdelerin oturdugu radyenin üst kısımdan gelip de asansör dibine indiği dikey radye donatıları yerinde mi ? yerinde ise sadece yalıtım yapmadıysan yapı kimyasalları konusunda iyi bir firmayı arayıp çekme muk en az döktüğün beton kadar olacak çimento esaslı bir yalıtım malzemesiyle hem perde dibindeki derzleri hem de dökeceğin 10 cmlik betonu radye betonuna aderans açısından bağlamış olursun ama bence gerekli radye yüksekliğini asansör içerisinde sağladıysan yani donatıların asansör çukuru genişliğince radye ve perde olarak yerleştiyse 10 cm lik beton asansör derinliğini sadece 150 cm bırakmak için dökmene gerek yok. burada önemli olan radye temelin üst kısımdan gelip asansör perdelerini içine alacak şekilde asagı inip asansör papucunu tam olarak kaplamasıdır. eğer zemin stabilize ise yani yer altı su seviyesine göre ya da çevreden gelebilecek sulara göre suyu bünyesinde barındırmayacak bir zemin tipiyse asansör iç yüzeyinde ya da beton katkısı olarak kullanabileceğin yalıtım çözümlerini düşünmelisin. son olarak asansör perdelerini ve üst radyeyi ayrı dökeceğin için perde ve radye derzine önlem almalısın orayı es gecersen cevreden gelen sular ya da asansör boşluguna dolacak sular kesitteki donatıları paslandırmak için yeterli olacaktır.