büro açmak için sim ve itb belgesi

Başlatan karacaForumun Yardim Bolumu

Yanıt: 2
Gösterim: 2826
Son İleti 02 Mart 2018, 15:02:48
Gönderen: Medeniyet Mühendisi
Statik büro(İş arıyorum)

Başlatan Mesut TuranForumun İş ve Staj Yeri Arayanlar

Yanıt: 1
Gösterim: 2466
Son İleti 12 Temmuz 2015, 09:16:17
Gönderen: Medeniyet Mühendisi
Şantiye-Büro Mesai Farkları

Başlatan cagatayyForumun Santiye Bilgileri - Santiye Medyasi

Yanıt: 2
Gösterim: 2890
Son İleti 13 Haziran 2020, 01:18:23
Gönderen: cagatayy

Büro Stajı - 2

Medeniyet Mühendisi · 11760

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Medeniyet Mühendisi

• Admin
  • Yazar
  • *
    • +43/-2
    • Medeniyet Mühendisleri
: 22 Temmuz 2014, 23:25:12
Büro Stajı - 2

1 . Gün

Bu yaz stajımı yapacağım ...... Mimarlık Mühendislik Bürosu ………… cad. No:…./1 …………./İstanbul da bulunmaktadır. Büroda  2 İnşaat Mühendisi, 1 Mimar, 2 Tekniker çalışmaktadır.

Büroda İnşaat, Mimarlık, Statik, Teknik Danışmanlık gibi hizmetler verilmektedir.

Büroda kullanılan programlar;

-Sta4Cad

-Probina

-Sap2000

-Etabs Programları kullanılmaktadır. Fakat projenin datalarını biz Sta4cad de gireceğiz.

Bugün İ.B.C Mimarlık Mühendislik bürosunun daha önce yapmış olduğu projeleri inceledim. Yaptıkları Projeler hakkında genel bilgi aldım. Büroda daha önce iş merkezleri, hastane, site, fabrika, konut, oto center gibi projeler yapılmıştır.

2 . Gün

Bugün elimize, betonarme ve statik projesi yapılmak üzere,5 katlı Haydar Edes’e ait konutun bilgileri geldi.

Bina hakkındaki genel bilgiler:                      İnşaat Alanı:         

Sahibi: ............ ……                                      Bodrum Kat:        148.63 m2

İli: İstanbul                                                     Zemin Kat:           166.00 m2

İlçesi: ………                                                 1.Normal Kat:       193.00 m2

Semti: .................................                           2. Normal Kat:      193.00 m2

Sokağı: ………. sok.                                      3. Normal Kat:      193.00 m2

Pafta: ....                                                         Çatı Piyesi:           30 m2

Parsel: ..…                                                   Toplam yapı alanı: 923.63 m2

Konut 1 Bodrum+ 1 Zemin+ 3 Normal Kat+ 1 Çatı arası toplam 7 daire ve bir depolu dükkandan oluşmaktadır.

İndirme Linki;
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye Ol veya Giriş Yap

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye Ol veya Giriş Yap

Çevrimdışı ibrahimkeser

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
Yanıtla #1 : 23 Temmuz 2014, 14:30:49
paylaşımınız için teşekkürler

Çevrimdışı VaLe

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
Yanıtla #2 : 24 Ağustos 2014, 11:47:57
Paylaşımınız için teşekkürler, bizim gibi hala okumakta olan ve stajını yapmamış gençlere faydalı şeyler :)