SAP2000 , ETABS, Tekla , Otomatik model oluşturma yazılımı

Başlatan sbabadagForumun Ar-GE

Yanıt: 1
Gösterim: 2091
Son İleti 08 Ocak 2024, 22:10:50
Gönderen: sedatk
tekla ekrana sığmayan pencereleri aşağı yukarı kaydırma

Başlatan mecitForumun Ar-GE

Yanıt: 0
Gösterim: 4333
Son İleti 29 Mayıs 2018, 00:46:37
Gönderen: mecit
Tekla / Etabs Karşılaştırması

Başlatan murat_angForumun Tekla/Xsteel

Yanıt: 1
Gösterim: 3435
Son İleti 13 Haziran 2016, 23:07:09
Gönderen: ercumentbaser

TEKLA 2020 Katalog ve Eğitim Paketi

GmzlMuhends · 2334

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı GmzlMuhends

• Yeni Üye
  • *
    • +0/-0
    • E-Posta
: 13 Aralık 2020, 13:32:47
Herkese iyi forumlar,

Geçen hafta tekla programına youtube üzerinden öğrenmeye başladım.Şuan kullandığım sürüm 2020 versiyonu ancak videolardan farkedip çözümünüde bulamadığım bir şekilde benim tekla programımda materials ve profile katalog kısmı sadece programın içinde mevcut olan sınırlı şeyler.Örneğin concrete ile çalışırken videolarda herkes material kısmında c30-35 vb. şeyler seçerken bende tanımsız gözüküyor ve seçmek istediğimde de bu kategoriler mevcut değil.Araştırdığım kadarıyla bunları sanırım kendim eklemem gerekiyor ancak internetten nasıl ve neyi eklemem gerektiğine dair hiçbir şey bulamadım.Bu konuda yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.Birde tavsiye edebileceğiniz ciddi seviyelere getirecek türkçe eğitim paketi bilen varsa yorumlarda belirtebilir.Kendi bulduklarım eski versiyonlar olduğu için arayüz konusunda çok zaman kaybettirebiliyor.Yeni sürümler için güncel bir türkçe eğitim paketi olsa çok iyi olur.

Çevrimdışı batubay

• Proje Timi
  • Yazar
    • +12/-2
Yanıtla #1 : 13 Aralık 2020, 13:50:06
Program girişinde environment seçeneğinde default environment'in seçili olduğundan emin olun. Environment yüklü değilse ayrıca yüklemeniz gerekir. Yoksa beton sınıfından bulon sınıfına hepsi boş gelir.

"The computer is incredibly fast, accurate, and stupid. Man is incredibly slow, inaccurate, and brilliant. The marriage of the two is a force beyond calculation."

Çevrimdışı GmzlMuhends

• Yeni Üye
  • *
    • +0/-0
    • E-Posta
Yanıtla #2 : 13 Aralık 2020, 13:54:31
bahsettiginiz ayarın yerini bilmiyorum programı yeni yeni çözmeye çalıştığım için.Rica etsem detaylı açıklarmısınız  :-[

Çevrimdışı GmzlMuhends

• Yeni Üye
  • *
    • +0/-0
    • E-Posta
Yanıtla #3 : 13 Aralık 2020, 14:04:10
tamamdır anladım yüklü değilmiş.Bir çok ülke var bize en yakın olanı sanırım italya onumu yüklemeliyim sizce ?

Çevrimdışı batubay

• Proje Timi
  • Yazar
    • +12/-2
Yanıtla #4 : 13 Aralık 2020, 14:07:17
Maalesef program bende mevcut değil. Şirket bilgisayarına da erişimim yok ama programa çift tıkladığınız zaman karşınıza ufak bir pencere gelmesi lazım. Burada üç tane tercih yapmanızı ister. Üstteki tercih environment, ortadaki tercih ise role, alttaki ise configuration belirler. Üsttekini default alttakileri full ya da engineer yapmanız durumunda bu tür bir sıkıntı yaşamamanız lazım.(Lisansa bağlı olarak.)

"The computer is incredibly fast, accurate, and stupid. Man is incredibly slow, inaccurate, and brilliant. The marriage of the two is a force beyond calculation."

Çevrimdışı batubay

• Proje Timi
  • Yazar
    • +12/-2
Yanıtla #5 : 13 Aralık 2020, 14:08:45
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye Ol veya Giriş Yap
tamamdır anladım yüklü değilmiş.Bir çok ülke var bize en yakın olanı sanırım italya onumu yüklemeliyim sizce ?

Hayır. Default yüklemeniz gerekir. EC standartı malzemeleri oradan çeker. Amerikan yönetmeliği kullanıcam derseniz US metric işinizi görür ama dediğim gibi Türkiyede EC kullanılıyor.

Çevrimdışı GmzlMuhends

• Yeni Üye
  • *
    • +0/-0
    • E-Posta
Yanıtla #6 : 13 Aralık 2020, 14:26:30

Hayır. Default yüklemeniz gerekir. EC standartı malzemeleri oradan çeker. Amerikan yönetmeliği kullanıcam derseniz US metric işinizi görür ama dediğim gibi Türkiyede EC kullanılıyor.

Evet başarabildim  8) çok teşekkür ederim.

Çevrimdışı batubay

• Proje Timi
  • Yazar
    • +12/-2
Yanıtla #7 : 13 Aralık 2020, 14:30:36
Rica ederim. İyi çalışmalar.