Metraj-Hakediş Programı

mesnetrxn · 5457

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mesnetrxn

• Azimli
    • +2/-0
: 22 Eylül 2019, 20:48:14
Değerli forum üyeleri merhaba. Bir firma ile iş görüşmesindeyim.Toki'nin yaptığı okullara teklif vercekler.Şuan 6 tane okula teklif vermeyi düşünüyorlar. Benden istedikleri bu metrajları ve teklifleri en kısa sürede hesaplamam.Ben konut sektöründe projeyi önüme alıp her kalemi tek tek hesaplıyordum.Fakat bu projeler çok komplike.Bu metraj hesaplamalarını en kısa yoldan nasıl yapabilirim.Bir tavsiyeniz ve önereceğiniz bir program var mı ? Gerçekten çok yardıma ihtiyacım var.Saygılar.

Çevrimdışı hiperstatik

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
Yanıtla #1 : 23 Eylül 2019, 07:53:38
Merhaba, bunun için doğrudan kullanabileceğin özel bir yazılım olduğundan emin değilim. Kendine hızlı ve güvenilir çalışmak için bir sistematik geliştirebilirsin. Özellikle donatı metrajlarında ben ekranı 2 eşit parçaya ayırır bir tarafta AutoCad bir tarafta Exceli açar sürekli belirli bir yönü takip eder (soldan sağa AutoCad ekranını kaydırarak devam eder) sırayla donatıları Excel'e işleme şeklinde bir yol izlerdim. Sizin elinizdeki projelere ve çalışma alışkanlıklarınıza göre daha uygun bir yolda bulabilirsiniz tabi ki. AutoCad de donatı açınımlarından boy hesaplayan lisplerde var ancak bana çok kullanışlı gelmedi, ancak siz deneyebilirsiniz. Dilerim faydalı olmuştur.

Çevrimdışı erenahmet95

• Azimli
    • +0/-0
Yanıtla #2 : 23 Eylül 2019, 17:16:30
Oska ve amp yazilimlari vardi fakat paralı bunlar. Birde amp ye entegre bir uygulama geldi sanirim adi com muydu neydi. Direk autocad uzerinden tek sefer de tum metrajı cikartiyor.  Bu yazilimlar ucretli tabi , belki mail atarsaniz bir seferligine yardimci olabilirler.

Çevrimdışı mesnetrxn

• Azimli
    • +2/-0
Yanıtla #3 : 24 Eylül 2019, 00:06:14
Çok teşekkür ederim arkadaşlar.O kadar çok iş var ki elle metraj hesabı yapılacak gibi değil.

Çevrimdışı mehmeturankilic

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
Yanıtla #4 : 24 Eylül 2019, 23:40:50
Benim bildiğim böyle bir program yok. Yapılmasi da pek mümkün değil. Çünkü her projenin kendine özgü nesneleri mevcut. Yazı tipleri renkleri layer isimleri vs. her projede değiştiği için buna uygun program yapmak çok zor. Fakat çeşitli autolispler vasıtasıyla zamandan kazanabilirsiniz. Ben donati metrajı için kullanmıştım. Binde 2 gibi bir hata ile tamamlamıştım metrajı.

Çevrimdışı mesnetrxn

• Azimli
    • +2/-0
Yanıtla #5 : 25 Eylül 2019, 01:10:58
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye Ol veya Giriş Yap
Benim bildiğim böyle bir program yok. Yapılmasi da pek mümkün değil. Çünkü her projenin kendine özgü nesneleri mevcut. Yazı tipleri renkleri layer isimleri vs. her projede değiştiği için buna uygun program yapmak çok zor. Fakat çeşitli autolispler vasıtasıyla zamandan kazanabilirsiniz. Ben donati metrajı için kullanmıştım. Binde 2 gibi bir hata ile tamamlamıştım metrajı.
Bu bahsettiğiniz programın yada autoslipler nelerdir.

Çevrimdışı mehmeturankilic

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
Yanıtla #6 : 25 Eylül 2019, 12:44:36
Bu bahsettiğiniz programın yada autoslipler nelerdir.

Özel mesaj olarak ilettim size.

Çevrimdışı a_bulut06

• Proje Timi
  • Yazar
    • +3/-0
Yanıtla #7 : 05 Ekim 2019, 21:05:34
merhaba, Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye Ol veya Giriş Yap anlaşmamız hala devam ediyor mu bilmiyorum umarım işinize yarar iyi çalışmalar

Çevrimdışı ibrahim aslan

• Yeni Üye
  • *
    • +0/-0
Yanıtla #8 : 04 Kasım 2020, 21:02:52

Çevrimdışı civilengineer0106

• Yeni Üye
  • *
    • +1/-0
Yanıtla #9 : 11 Ağustos 2023, 10:07:17
Merhaba Youtube Kanalımı Ziyaret Edip İhtiyacın Olan Bazı Metrajlar Konusunda Geliştirdiğim Yöntemlerle Hızlı Metrajlar Yapabilirsiniz.