En İyi İnşaat ve Mimarlık Siteleri - Eylül 2017

Medeniyet Mühendisi · 3002

Anket

En Çok Takip Ettiğiniz Web Sitesi Hangisidir?

Forum Yapısal
Arkitera
Yapi.com.tr
Sanal Şantiye
YapisoR
İnşaat Haber
Medeniyet Mühendisleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Medeniyet Mühendisi

• Admin
  • Yazar
  • *
    • +43/-2
    • Medeniyet Mühendisleri
En İyi İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık Siteleri - Eylül 2017

Uzun zamandır en iyi inşaat mühendisliği ve mimarlık web siteleri listesi hazırlamayı düşünüyordum sanırım bugüne kısmet oldu.
Bu listeyi sürekli güncelleyeceğimi düşündüğüm için başlığın sonuna tarih yazdım. Neyse konuya döneyim.
Hiç bir sitenin dört dörtlük olduğuna inanmıyorum ancak içlerinden en iyilerini sizinle paylaşmak istiyorum.
Aşağıda birkaç cümle ile anlattığım inşaat mühendisliği ve mimarlık web sitelerini takip etmenizi öneririm.
Neticede bir sitede olan diğer sitede olmayabiliyor. Hepsini ayrı ayrı takip ettiğinizde, bu eksikliği gidereceğinize inanıyorum.

Forum Yapısal
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye Ol veya Giriş Yap

İnşaat Mühendislerinin ilk göz ağrısı diyebilirim. İnşaat Mühendisliği forum siteleri içinde en eski ve en köklü forum sitesidir. Birkaç kelime ve cümle ile geçiştirilemeyecek kadar önemli bir web sitesidir. İnşaat ile alakalı birçok bilgiye ulaşabileceğiniz bu web sitesini kesinlikle takip etmenizi öneririm.

Arkitera

Özellikle Mimar arkadaşlarımızın kesinlikle ama kesinlikle takip etmesi gereken bir web sitesidir. Mimarlık ile alakalı önde gelen web sitelerinin başında gelmekte olan arkitera.com adresi üzerinden proje yarışmalarına, köşe yazılarına, söyleşilere, güncel haberlere ulaşabilirsiniz.

Yapi.com.tr

Yapı Endüstri Merkezinin bir hizmetidir. Yapı sektörünün haber portalı olarak nitelendirilen web sitesidir. En güncel yapı haberlerine, ihalelere, yarışmalara ve yeni nesil malzemelere hakkındaki bilgilere bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.

Sanal Şantiye

İnşaat Mühendisliği alanında yayın hayatını sürdüren sanalsantiye.com adresi üzerinden inşaat mühendisliği ile alakalı ders notlarına, güncel haberlere, köşe yazılarına, makalelere, belgesellere ulaşabilirsiniz. İnşaat Mühendisleri için önereceğim bir diğer web sitesidir.

YapisoR

Genel itibari ile inşaat mühendislerine yönelik hazırlanmış olan soru-cevap platformudur. İnşaat Mühendisliği ile alakalı aklınıza takılan herhangi bir konuda soru sorabilir ve cevaplarınızı alabilirsiniz. Soru-cevap mantığı ile kurulmuş olan bildiğim kadarı ile ilk platformdur.

İnşaat Haber

Medeniyet Mühendisleri Ekibine ait olan inşaat haber web sitesidir. Güncel inşaat haberlerine, makalelere, köşe yazılarına, ders notlarına ve belgesellere ulaşabileceğiniz web sitedir.

Medeniyet Mühendisleri

Ve son olarak tanıtacağım web sitesi, benimde içinde bulunduğum Medeniyet Mühendisleri Forum Sitesidir. medeniyetmuhendisleri.com Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye Ol veya Giriş Yap siteleri içinde her ne kadar gönlümün efendisi olsa da, bir o kadar üstte kısaca anlattığım web siteleri de bir o kadar takip edilmesi gereken web sitelerdir.
Forum sitemizde ulaşabileceğiniz kaynakları anlatmayacağım.
Çünkü taraflı davranmış olurum.
Biraz gezinip bu alanda ne kadar iyi olduğumuzun kararını sizin vermenizi tavsiye ederim. ;) :)
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2017, 10:16:05 Gönderen: erhanbaytak »