DİKKAT!!!! - Sap2000 Kurulumundaki Sorunlar Hakkında

Medeniyet Mühendisi · 84197

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ahmet

• Yazar
    • +5/-0
Yanıtla #15 : 23 Mart 2015, 07:54:59
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye Ol veya Giriş Yap
hocam öncelikle merhaba sitenızden sap2000 v16 indirdim ve win 8.1 de program fıles aolusturdugum lısansı kopyalıycam ama program fıles da sap 2000 dosyası yok lutfen yardımcı olunuz

program files ya da program files (x86) içinde sap2000 olmaz zaten Computer Structures  diye bir klasör olması lazım onun içinde sap2000 i göreceksiniz.

Çevrimiçi batubay

• Proje Timi
  • Yazar
    • +12/-2
Yanıtla #16 : 23 Mart 2015, 09:56:35
hocam öncelikle merhaba sitenızden sap2000 v16 indirdim ve win 8.1 de program fıles aolusturdugum lısansı kopyalıycam ama program fıles da sap 2000 dosyası yok lutfen yardımcı olunuz

Program files(x86) yada program dosyaları(x86)'nın içinde bulunan Computers and Structures klasöründe v16 dosyasını görebilirsiniz.

"The computer is incredibly fast, accurate, and stupid. Man is incredibly slow, inaccurate, and brilliant. The marriage of the two is a force beyond calculation."

Çevrimdışı ender

• Yeni Üye
  • *
    • +0/-0
Yanıtla #17 : 23 Mart 2015, 15:55:33
hocam ben her adımı eksıksız yaptım fakat hala sap acılınca hata verıyo nedendır 5 saat ugrastım lutfen yardım edersen cok sevıncem

Çevrimiçi batubay

• Proje Timi
  • Yazar
    • +12/-2
Yanıtla #18 : 23 Mart 2015, 16:20:54
hocam ben her adımı eksıksız yaptım fakat hala sap acılınca hata verıyo nedendır 5 saat ugrastım lutfen yardım edersen cok sevıncem

Tam olarak ne hatası alıyorsunuz? Lisans mı? Tarihi geri almayı denediniz mi?

"The computer is incredibly fast, accurate, and stupid. Man is incredibly slow, inaccurate, and brilliant. The marriage of the two is a force beyond calculation."

Çevrimdışı sinanyms

• Yeni Üye
  • *
    • +0/-0
Yanıtla #19 : 29 Mart 2015, 19:16:14
hocam selamlar. 
sap 2000 v.15
sap2000 v.17
ikisinide denedim bir türlü kurulum yapamadım. yardımcı olurmusunuz. saygılarımla

Çevrimdışı Medeniyet Mühendisi

• Admin
  • Yazar
  • *
    • +43/-2
    • Medeniyet Mühendisleri
Yanıtla #20 : 29 Mart 2015, 22:37:41
hocam selamlar. sap 2000 v.15 sap2000 v.17 ikisinide denedim bir türlü kurulum yapamadım. yardımcı olurmusunuz. saygılarımla

yarın akşam facebook sayfamız üzerinden bize ulaşın team wiever ile bağlaıp crack işleminizi halledelim

Çevrimdışı yigittpasa

• Yeni Üye
  • *
    • +0/-0
Yanıtla #21 : 21 Mayıs 2015, 16:02:57
Merhaba;

Ben öğrenci iken sap2000 v15 kullanıyordum. Echoid.exe ile yapılan crack işlemini yapmıştım. Daha sonra crack'in süresi dolunca v17 indirdim ve zor da olsa crack yaptım. Fakat program belirli bir süre sonra dosyayı bile kaydetmeden kendi kendini kapatıyordu. Ben de crack'te problem vardır diye sildim. Daha sonra v16'yı indirdim ve bu versiyona da bir türlü crack yapamıyorum. İnterneti kapatıyor, virüs duvarımı engelliyorum fakat bir türlü crack yapmayı beceremedim. Her seferinde program unable to find license hatası veriyor. Kurulum videolarını da izledim fakat beceremedim. 

Şuan bende v15, v16 ve v17'nin setup dosyaları bulunmakta. Herhangi birisini sorunsuz çalışacak şekilde kurulum yapmama yardım eden olursa sevinirim. Bugün bütün gün uğraştım, en son yine v15'i yükleyeyim bari dedim, tarih olarak 20.05.2016 giriyorum olmuyor.

Yardımcı olursanız sevinirim. Bilgisayarım ile ilgili donanımsal eksik olacağını sanmıyorum. Core I7 işlemci, 8gb ram, 2gb ekran kartım var. Fakat framework, java tarzı güncelleme eksiğim varsa bu konulara çok hakim değilim.

İyi çalışmalar.

İnşaat Mühendisi - KTÜ 2013

• Admin
  • Yazar
  • *
    • +43/-2
    • Medeniyet Mühendisleri
Yanıtla #22 : 21 Mayıs 2015, 17:00:17
yiğit bey, öncelikle programınızı kaldırdıktan sonra ccleaner ile temizlik yapıp tekrar deneyiniz. eğer olmazsa bugünün tarihi yerine 1 yıl önceki tarihi deneyiniz.
bu sorunu yaşayan diğer arkadaşlarda da bu şekilde sorunu çözmüştü.  yukarıda ki yorumları tek tek okumanızda fayda var

Çevrimdışı yigittpasa

• Yeni Üye
  • *
    • +0/-0
Yanıtla #23 : 21 Mayıs 2015, 17:48:16
yiğit bey, öncelikle programınızı kaldırdıktan sonra ccleaner ile temizlik yapıp tekrar deneyiniz. eğer olmazsa bugünün tarihi yerine 1 yıl önceki tarihi deneyiniz.
bu sorunu yaşayan diğer arkadaşlarda da bu şekilde sorunu çözmüştü.  yukarıda ki yorumları tek tek okumanızda fayda var
Merhaba;

Sitenizdeki linkten tekrar v17'yi indirerek yükledim. v16'da yaptığım aynı işlem ile crack yaptım ve önceki problemin neden olduğunu anlamasam da bu sürüm sorunsuz çalışıyor. Umarım tekrar durup dururken kapanma hatasını almam. Teşekkür ederim. :)

İnşaat Mühendisi - KTÜ 2013

• Admin
  • Yazar
  • *
    • +43/-2
    • Medeniyet Mühendisleri
Yanıtla #24 : 21 Mayıs 2015, 17:51:04
yiğit bey, öncelikle programınızı kaldırdıktan sonra ccleaner ile temizlik yapıp tekrar deneyiniz. eğer olmazsa bugünün tarihi yerine 1 yıl önceki tarihi deneyiniz. bu sorunu yaşayan diğer arkadaşlarda da bu şekilde sorunu çözmüştü. yukarıda ki yorumları tek tek okumanızda fayda var
Merhaba; Sitenizdeki linkten tekrar v17'yi indirerek yükledim. v16'da yaptığım aynı işlem ile crack yaptım ve önceki problemin neden olduğunu anlamasam da bu sürüm sorunsuz çalışıyor. Umarım tekrar durup dururken kapanma hatasını almam. Teşekkür ederim. :)

işinizi görmesine sevindim. umarım sorun yaşamazsınız

Çevrimdışı gnygrlyk

• Yeni Üye
  • *
    • +0/-0
Yanıtla #25 : 24 Haziran 2015, 12:05:46
Herkese kolay gelsin.
SAP2000 V17 kurulumunu sorunsuz yaptım.Fakat program 30 günlük kullanım hakkı tanıdı.Sizde de aynısı mı oluyor yoksa ben mi yanlış yükledim.
Birde V15 sürümünü kurduğum zaman crack işleminde çıkan iservrc dosyası 0 kb çıkıyor ve kopyaladığım zaman program çalışmıyor.Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

Çevrimdışı seyitaraz

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
  • İnşaat Mühendisi
    • E-Posta
Yanıtla #26 : 24 Haziran 2015, 18:21:02
windows 7 de v17 yi kurmus sorunsuz kullanıyordum.sonradan pcye win8 kurdum şimdi aynuı şekilde kuruyorum olmuyor yardımcı olur musunuz
Şimdiden Teşekkürler

Çevrimdışı ali88

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
Yanıtla #27 : 23 Ağustos 2015, 22:21:57
Merhaba arkadaşlar sap2000 v17'i daha önce kurmuştum. Ancak lisans süresi bitti. Tekrar crack attım. Kaldırdım yeniden kurdum.Ama olmadı. Standalone licence hatası veriyor. Nasıl bir çözüm bulabiliriz. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Çevrimdışı ali88

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
Yanıtla #28 : 23 Ağustos 2015, 22:40:45
Merhaba arkadaşlar sap2000 v17'i daha önce kurmuştum. Ancak lisans süresi bitti. Tekrar crack attım. Kaldırdım yeniden kurdum.Ama olmadı. Standalone licence hatası veriyor. Nasıl bir çözüm bulabiliriz. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Çevrimdışı ahmet

• Yazar
    • +5/-0
Yanıtla #29 : 24 Ağustos 2015, 08:49:23
ali bey aynı yazıyı 4 kere paylaşmanıza lüzum yok tek bir yerden yazarsanız gören arkadaşlar yardımcı olurlar zaten