SAP2000 2018 TBDY ENTEGRE

Başlatan enesyForumun Sap2000

Yanıt: 36
Gösterim: 17582
Son İleti 15 Nisan 2019, 09:27:45
Gönderen: zayaz
SAP2000 efektif uzunluk faktörü (K factor ) hesabı

Başlatan zickoweForumun Sap2000

Yanıt: 12
Gösterim: 4554
Son İleti 02 Aralık 2017, 23:54:45
Gönderen: jakuza99
Dosya extract sap2000

Başlatan icouldntForumun Yardim Bolumu

Yanıt: 0
Gösterim: 1483
Son İleti 24 Kasım 2016, 03:33:08
Gönderen: icouldnt

SAP2000 CHS (Circular Hallow Section) kesitleri için .pro dosyası için yardım

Kayabey65 · 3921

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kayabey65

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
Merhaba,
Elinde CHS (Circular Hallow Section) içeren .pro dosyası olan varsa yardımcı olabilir mi?
Ya da hazır yüklü olan .pro dosyalarından hangisinde CHS kesitlerini bulabilirim?
Şimdiden yardımcı olarak arkadaşlarıma teşekkürler...

Çevrimdışı Emre Kemal

• Moderator
  • Yazar
  • *
    • +9/-5
  • Proje Timi Lideri
    • E-Posta
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye Ol veya Giriş Yap
Merhaba,
Elinde CHS (Circular Hallow Section) içeren .pro dosyası olan varsa yardımcı olabilir mi?
Ya da hazır yüklü olan .pro dosyalarından hangisinde CHS kesitlerini bulabilirim?
Euro pro içerisinde bulabilirsin ancak tüm profiller yok kısıtlı sayıda profil var, benim yaptığım tekladan tüm profillere bakıp hangisini kullanmak istiyorsam onu kendim tanımlıyorum.

Çevrimdışı Kayabey65

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
Merhaba,
Euro pro içerisinde bulabilirsin ancak tüm profiller yok kısıtlı sayıda profil var, benim yaptığım tekladan tüm profillere bakıp hangisini kullanmak istiyorsam onu kendim tanımlıyorum.

Teşekkür ederim dediğiniz gibi yapıp kesitlerimi tanımladım. Farklı olarak bir sorum daha olacak;
Uzay kafes çatı sistemi kolonu için 2XUPN350 kolon olarak kullanıcam fakat istediğim haliyle 2XUPN350 bulamıyorum şöyle açıklayacak olursam; 2 adet UPN350 birbirine baksın istiyorum fakat double channelde bunu add yaparak yapamıyorum yolu nedir acaba ?

Çevrimdışı Emre Kemal

• Moderator
  • Yazar
  • *
    • +9/-5
  • Proje Timi Lideri
    • E-Posta
Çift kesitleri section designerdan yapmak daha kolay. Kesiti önceden tanımlayın section designer a girip x ve y koordinatlarını düzenleyerek istediğiniz gibi kesit yapabilirsiniz.

Çevrimdışı Kayabey65

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
Çift kesitleri section designerdan yapmak daha kolay. Kesiti önceden tanımlayın section designer a girip x ve y koordinatlarını düzenleyerek istediğiniz gibi kesit yapabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim yardımınız için.
İyi çalışmalar.

Çevrimdışı Emre Kemal

• Moderator
  • Yazar
  • *
    • +9/-5
  • Proje Timi Lideri
    • E-Posta
Rica ederim.
İyi çalışmalar.

Çevrimdışı süperpozisyon

• Çaylak
  • **
    • +1/-0
Section designer vasıtasıyla ürettiğiniz kesitlerin hesabı için program klasik mukavemet formüllerini kullanacaktır. Dizayn sonuçlarını kontrol etmenizi öneririm.

Çevrimdışı Kayabey65

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
Öneriniz için teşekkür ederim. Dediğinizi yaptım herhangi bir sıkıntı göremedim.
Section designer vasıtasıyla ürettiğiniz kesitlerin hesabı için program klasik mukavemet formüllerini kullanacaktır. Dizayn sonuçlarını kontrol etmenizi öneririm.