Ülkemizde İnşaat mühendisliğinin geleceğiszice nasıl?

Başlatan furkan_f

Yanıt: 0
Gösterim: 808
Son İleti 30 Nisan 2016, 09:11:27
Gönderen: furkan_f
Bir kariyer nasil mahvedilir?

Başlatan bahtsizm

Yanıt: 5
Gösterim: 1999
Son İleti 25 Mart 2015, 17:08:43
Gönderen: civilengineer13
Nasıl projeci olurum ve nasıl xsteel öğrenirim vs.

Başlatan Duhan

Yanıt: 2
Gösterim: 660
Son İleti 04 Ekim 2016, 12:19:08
Gönderen: ali.geldi

1. Sınıf olsaydınız nasıl bir yol izlerdiniz?

• 1 Yanıt
  • 87 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Carpark

• *
  • 5
  • +0/-0
Saygıdeğer abilerim ablalarım bana biraz yol yordam öğretebilirmisiniz .Şimdi ben  sıradan bir devlet okulunda1. Sınıf inşaat mühendisliğindeyim belliki 4 yıl göz açıp kapıyıncaya dek bitecek ve birsürü  inşaat mühendisliği okuyanlar var bu kadar kişinin iş bulacağını aklım kesmiyor.Ne yapsam  hadi ingilizce geliştirmeye çalışsam erasmusmu yapsam .Bir ayrı konuda hangi derslere ağırlık vermeliyim yada ilerki sınıf derslerinden sırayla hangilerine şimdiden çalışmalıyımki bana kolaylık sağlasın. Çizim programlarından olmazsa olmazları hangileri mesela.

Medeniyet Muhendisleri

*

Çevrimdışı fcpolat

• *
  • 2
  • +0/-0
Ynt: 1. Sınıf olsaydınız nasıl bir yol izlerdiniz?
« Yanıtla #1 : 06 Ekim 2017, 23:13:50 »
Kardeşim dediğin gibi çok sayıda mühendis var. Dil eğitimi lisans yapmak veya yurtdışında çalışmak için gerekli. Yabancı dil olarak aklında sadace ingilizce bulunmasın. Arapça veya rusça şuan Türk inşaat mühendisleri için en ideal olanları bence.Orta doğunun kaostan çıkması ve yeniden yapılanması için en yakın merkez türkiye olacak. belki de kendi şirketi kurup o bölgede bir proje yönetebilirsin. Dubai vb büyük arap metropolleri bundan 30 sene önce çöl iken şuan üstn mühendislik becerisi ile bir çölde cennettir.demem o ki ilk seneden dersleri sıkı tut. çünkü ilerdeki temel mühendislik dersleri için birikim yapmış lursun. mat 1 iyi kavra ve ders notlarını sürekli yüksek tut. Sigara da içme kardeşim :D