zemin raporu

Başlatan ZelalForumun Sta4CAD

Yanıt: 7
Gösterim: 3358
Son İleti 27 Nisan 2017, 22:18:30
Gönderen: osmanbayrak
ZEMİN TAŞIMA GÜCÜ.......

Başlatan ahmetcelikkolluForumun Makaleler - Tezler

Yanıt: 1
Gösterim: 3459
Son İleti 05 Mart 2015, 05:17:08
Gönderen: lord_blade
ZEMİN TAŞIMA GÜCÜ

Başlatan erhanbaytakForumun Makaleler - Tezler

Yanıt: 1
Gösterim: 5553
Son İleti 09 Nisan 2014, 11:59:20
Gönderen: ahmet

Zemin tespiti

crudus · 2600

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı crudus

• Yeni Üye
  • *
    • +0/-0
: 13 Şubat 2023, 21:23:08
Öncelikle depremden dolayı milletçe başımız sağolsun. İnşallah bu acı günleri dayanışmayla atlatırız ve tecrübelerimizden dersler çıkarırız. Ben eskiden beri doğal afetleri göz önünde bulunduran biri olarak, deprem vesilesiyle küçük bir soru sormak istiyorum. Bu sene içerisinde bir arazi alacağım ancak arazi deprem bölgesinde olduğu için tek kat ya prefabrik ya da bungalov tarzı bir ev yapacağım. Son 4-5 aydır neredeyse bölgedeki tüm arazilere baktım. Tarla, bahçe, zeytinlik vs. ancak bazı yerler özellikle bahçe statüsünde olan yerleri dolaştığımda zeminin balçık kıvamında olduğunu gördüm. Sulak alan olduğundan dolayı zaten bahçe yapıldığı ve içerisinde mevcut meyve ağaçları olduğu için zeminin herhangi bir yapıya uygun olmadığını hissettim, bilmiyorum ne kadar doğru.

Kısacası bir arazi almadan önce zeminin nasıl olduğunu nereden anlayabilirim? Kumluk mu, kayalık mı, düz toprak mı, dere üstü mü vs bu gibi bilgileri belediyeden mi talep etmem lazım? Googleda bazı yerlere baktım ancak kırsal alanı değil, şehir merkezindeki yerleri gösteriyor. Yardımcı olursanız sevinirim.