CB Yazılım (COM Metraj Yazılımları) - Medeniyet Mühendisleri İndirim Anlaşması!!

erhanbaytak · 15772

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erhanbaytak

• Root Administrator
  • Yazar
  • *
    • +153/-0
    • Medeniyet Mühendisleri
CB Yazılım (COM Metraj Yazılımları) - Medeniyet Mühendisleri İndirim Anlaşması!!

Değerli üyelerimize katkıda bulunmak adına her gün bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Umarım bu çalışmamız da hoşunuza gider.

Medeniyet Mühendisleri ekibi olarak, metraj hesabınızı çok basitleştirecek bir yazılım olan COM Metraj Yazılımları ile bir indirim anlaşmasına varılmıştır.

Değerli üyelerimize özel olan bu indirim anlaşmasına göre CB Yazılım Ürünlerinde %15 indirim sağlanacaktır.

Bu indirimden faydalanmanız için gerekli olan tek şey, forum sitemizden(Konu altına yorum yaparak-özel mesaj atarak) ya da facebook (facebook.com/medeniyetmuhendisi) sayfamızdan bize ulaşmanız olacaktır.

Sizlerden Ad, Soyad ve İletişim Bilgileriniz alınacak ve bu bilgilerle indirim kodunuz tanımlanacaktır.

Almış olduğunuz bu indirim kodunu CB Yazılıma ilettiğinizde satın alacağınız paket programları %15 indirimli olarak alabileceksiniz.

Peki gelelim COM Metraj Yazılımı Nedir? Ne İş Yapar? Nasıl Kullanılır?

Devlet Kurumlarının, Özel Firmaların, Şahısların ve Hatta Yurt Dışındaki Firmaların Bile Tercih Ettiği Bu Yazılım Nedir?

Com Platinum

Com Platinum, DWG formatındaki statik projelerden otomatik olarak donatı (nervürlü çelik ve hasır çelik) metraj hesabını çıkaran ilk ve tek profesyonel yazılım çözümüdür. Sta4CAD, IdeCAD, Probina ya da elle hazırlanmış DWG formatındaki projelerden donatı metraj hesabına yönelik tüm sonuçları anında kullanıcısına teslim eder. Temel ve döşemelerdeki donatı adet hatalarını tespit eder. Ayrıca; yine temel ve döşeme planlarında adet bilgisi olamayan donatıların adetlerini otomatik olarak hesaplar. Döşeme, kiriş, kolon ve perde adına göre metraj oluşturur. Aplikasyon planlarından kolon ve perdelerdeki düşey donatıların (filiz boyları dahil) boylarını ve etriyelerin sıklaştırma bölgeleri de dahil olmak üzer, tevzi donatıların adet ve uzunluklarını TS500 ve Deprem Yönetmeliğine göre otomatik hesaplar.  Projelerdeki eksiklik ve yanlışlıklardan kaynaklanacak hataların önüne geçen Com Platinum, metraj hesabı ile birlikte yeşil defter, keşif özetleri, donatı sipariş listeleri ve donatı kesim listelerini de kullanıcısına teslim eder.
Türkiye’nin en büyük firma ve şantiyelerinde metraj çözümü olarak tercih edilen Com Platinum, yenilikçi metraj çözümü ile metrajın tüm yükünü kendi üzerine alır.

Tüm temel tiplerinde, tüm döşeme ve kolon tiplerinde, kirişlerde ve perdelerde vb. %100 doğru ve hızlı metraj hesabına ulaşmak için geliştirilen en akıllı metraj yazılımıdır. 

Com Platinum ile Nasıl Metraj Çıkarılır?

Örnek olarak döşeme metrajı çıkaracağımızı ele alalım. Metrajı çıkarılacak alanı kare içerisine alıp enter tuşuna basılmasının ardından Com Platinum metraj hesabına başlamadan öncelikle paftadaki tüm donatıların adet bilgilerini kontrol eder. Adeti olmayan donatıları TS500 ve Deprem Yönetmeliğini esas alarak tüm donatıların adetlerini hesaplar ve bu bilgileri de DWG üzerine basar.
Ya da, metrajını çıkaracağımız döşeme paftasında tüm donatıların adetleri mevcut olsun. İstenirse bu paftadaki donatıların adetlerinin doğru olup olmadığının kontrolünü yapar. Projede, adedi yanlış olan donatıları tespit eder, hesaplanan doğru adetlerin proje üzerinden düzeltilip düzeltilmemesi seçeneğini kullanıcısına bırakır. Tüm bu adımlardan sonra metraj hesabını otomatik olarak çıkarır. Metraja dahil ettiği tüm donatılara poz numarası atar. Eğer paftaya ait poz numaraları DWG üzerinde mevcutsa kullanıcı bu poz numaralarını da kullanabilir. Metraj hesabı bittikten sonra yeşil defter, keşif özetleri, donatı sipariş listeleri ve donatı kesim listelerini de oluşturur. İstendiğinde metraj raporlarını ilgili pafta üzerine basar.

Yukarıda bahsettiğimiz örnekte yapılan metraj hesabı için kullanıcının metrajı çıkarılacak alanı tek seferde kare içerisine alıp enter tuşuna basması yeterlidir. 

Döşeme Adet Hesabı Videosu

Döşeme Metrajı Video

Daha birçok özelliği ile Com Platinum, CB Yazılım’ın 2010 yılında kullanıma açtığı Com Donatı yazılımının en gelişmiş versiyonu olarak kullanımına devam etmektedir. 2010 yılından günümüze gelen süre içerisinde Entegre sağlık kampüsleri projeleri, toplu konut inşaatları, eğitim yapıları, turizm tesisleri, spor tesisleri, vb. gibi birçok projede aktif olarak metraj çıkarılmış olup, çıkaramaya da devam etmektedir. Günümüzde Türkiye’nin en büyük projelerindeki donatı metraj hesaplarını üstlenen Com Platinum daha birçok özelliği ile kullanıcıları üzerinden metrajın tüm yükünü almaktadır.

Videolar ile Com Platinum

Com Platinum kullanıcısının isteği doğrultusunda aynı çap ve uzunluktaki donatılara aynı pozu atar

Com Platinum Kiriş, Kolon, Döşeme vb. yapı elemanlarının adına göre de metraj hesabı çıkarır

Com Platinum Hasır Çelik Metrajlarını Çıkarır

Com Platinum poz numarası üzerinden tanımlanan hasır çelik metrajlarını da çıkarır

Com Platinum çıkardığı metrajları tablo olarak DWG üzerine basar

ve daha birçok özelliği ile Com Platinum, donatı metraj hesabının en akıllı yazılım çözümüdür.

Com Standard
Betonarme projeler üzerinden (tünel kalıp dahil) beton, kalıp ve kalıp iskelesi metrajlarının ilk ve tek profesyonel yazılım çözümü olan Com Standard, Com Platinum ile aynı mantık üzerinden metraj hesabı çıkaramaya devam etmektedir. Metrajı çıkarılacak alanı kare içerisine alıp enter tuşuna basma mantığı ile metraj hesabını noktalayan Com Standard’ı yine döşeme metrajı üzerinden bir örnek ile açıklayalım.

Metrajı çıkarılacak döşeme seçildikten sonra Com Standard metraj hesabı anında bitirir. Bundan sonra yapılması gereken işlem, eğer varsa döşemelerde bulunan boşlukları minha etmektir. Aynı mantık ile bu sefer minha edilecek alanlar seçilir. Minha edilecek alanlar seçildikten sonra Com Standard;

1-   Minhalardan düşülmesi gereken kalıpları düşer,
2-   Minhalardan düşülmesi gereken betonu düşer,
3-   Minahalardan doğan alın kalıplarını da otomatik olarak kalıp hesabına ekler.

Her okutmanın ardından görmek istediğiniz metraj raporu anında hazır olur ve kullanıcılar tek tıklama ile raporlarına ulaşır. Bununla birlikte tüm yapının metraj raporlarını da otomatik olarak oluşturan Com Standard beton, kalıp ve kalıp iskelesi metrajlarını otomatik olarak raporlar ve kullanıcısına teslim eder. Rapor içerisinde tüm yapıyı gösteren Com Standard, eğri yüzeyli kalıpları da hem tüm raporun içerisinde hem de ayrı olarak kullanıcısına gösterir. İçerisinde bulunan birim fiyat kütüphanesi* üzerinden yapıda kullanılacak beton sınıfı ve kalıp cinsinin seçilmesi imkanı sunan Com Standard, metraj hesabı için geliştirilen akıllı bir yazılım çözümü olarak kullanımına devam etmektir.

Tüm temel tiplerinde (radye, sürekli ve tekil temel vb.) ve temelle bağlantılı yapı elemanlarında (fore kazık, bağ kirişi, yükseltme perdesi vb.), tüm döşeme tiplerinde (kirişli plak döşeme, kaset döşeme, nervürlü döşeme, mat döşeme), tüm kolon tiplerinde (prizmatik, poligon, dairesel), kirişlerde ve perdelerde vb. %100 doğru ve hızlı metraj hesabına ulaşmak için geliştirilen en akıllı metraj yazılımıdır. 

*Com Standard içerisinde birim fiyat kütüphanesi bulunmaktadır ancak güncel birim fiyatlar TL bazında yer almamaktadır. Güncel birim fiyatlar tek tıklama ile kullanıcılar tarafından girilebilmektedir.

Daha birçok özelliği ile Com Standard, metraj hesabından kaynaklı tüm yükü üzerine alır.

Videolar ile Com Standard

Kolonlarda Beton ve Kalıp Metrajı

Kirişlerde Beton ve Kalıp Metrajı

Döşemelerde Beton, Kalıp ve Kalıp İskelesi Metrajı

Medeniyet Mühendisleri
Forum Ekibi

« Son Düzenleme: 17 Nisan 2017, 21:09:34 Gönderen: erhanbaytak »

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye Ol veya Giriş Yap

Çevrimdışı ahmet

• Yazar
    • +5/-0
Harika bir olay gerçekten çok teşekkür ederim. Com metraj yazılımları gerçekten çok güzel. Metraj olayı hiç bu kadar basit olmamıştı diyebilirim..
Zaten almayı da düşünüyordum.. İndirim olayı çok güzel oldu. En kısa sürede alacağım..

medeniyet mühendisleri ekibine teşekkür ederim böyle bir fırsatı bize sunduğu için.

Çevrimdışı kerem

• Azimli Çaylak
    • +0/-0
muazzam bir hizmet.. ücretsiz olarak bu indirimden faydalanmak çok güzel. keşke daha önce olsaydı.. Ben aldım programı. kullanıyorum şuan ve gerçekten çok güzel  bir program

Çevrimdışı cerim

• Yeni Üye
  • *
    • +0/-0
İyi günler bende indirimden faydalanmak istiyorum.

Çevrimdışı erhanbaytak

• Root Administrator
  • Yazar
  • *
    • +153/-0
    • Medeniyet Mühendisleri
İyi günler bende indirimden faydalanmak istiyorum.

Özel ileti olarak size bir mesaj gönderildi mesaj kutunuzu kotrol ediniz.

Çevrimdışı tvfktzcn

• Yeni Üye
  • *
    • +0/-0
Demo sürüm ya da süreli kullanım seçeneği var mı acaba?

Çevrimdışı Medeniyet Mühendisi

• Admin
  • Yazar
  • *
    • +43/-2
    • Medeniyet Mühendisleri
demo sürüm bildiğim kadarı ile yok.
Programı bir kere alıyorsunuz ve bilgisayarınıza kuruyorsunuz.
Sürekli kullanıyorsunuz.

Çevrimdışı ilameddin

• Yeni Üye
  • *
    • +0/-0
com enterprise paketi için indirim kampanyası da varmı? Teşekkürler.

• Admin
  • Yazar
  • *
    • +43/-2
    • Medeniyet Mühendisleri
com enterprise paketi için indirim kampanyası da varmı? Teşekkürler.

com metraj yazılımlarının tamamında referansımız ile indirim alabilirsiniz.
Bunun için bize adınız, soyadınız ve telefon numaranızı iletmeniz yeterli.
Biz bu bilgileri şirkete bildiriyoruz. Onlar size ulaşıyor ve indiriminizi yapıyorlar.

Çevrimdışı auguz.mckir

• Yeni Üye
  • *
    • +0/-0
    • E-Posta
İyi günler ben de bu indirimden faydalanmak istiyorum.

Çevrimdışı erhanbaytak

• Root Administrator
  • Yazar
  • *
    • +153/-0
    • Medeniyet Mühendisleri
İyi günler ben de bu indirimden faydalanmak istiyorum.

İletişim için bana telefon numaranızı özelden atar mısınız? Firma yetkisi size ulaşıp gerekli bilgiyi de vermiş olur..

Çevrimdışı yeho

• Yeni Üye
  • *
    • +0/-0
linklere ulaşılamıyor bazılarıda silinmiş

Çevrimdışı rizvankucuker

• Yeni Üye
  • *
    • +0/-0
    • E-Posta
merhaba bende indirimden faydalanmak istiyorum.

• Admin
  • Yazar
  • *
    • +43/-2
    • Medeniyet Mühendisleri
merhaba bende indirimden faydalanmak istiyorum.

Bana özelden bilgilerinizi  atarsanız firmanın size geri dönüş yapmasını sağlayabilirim.

Çevrimdışı mrcnrdvn

• Yeni Üye
  • *
    • +0/-0
PROGRSM HSKKINDA BİLGİ ALMAK İSTİYORUM ÜCRET VS.