CB Yazılım (COM Metraj Yazılımları) - Medeniyet Mühendisleri İndirim Anlaşması!!

Başlatan erhanbaytakForumun Forum Hakkinda Duyurular

Yanıt: 14
Gösterim: 15902
Son İleti 14 Şubat 2021, 18:23:46
Gönderen: mrcnrdvn
metraj

Başlatan insmuhbceForumun Hakediş ve Metraj

Yanıt: 0
Gösterim: 3108
Son İleti 02 Mayıs 2018, 11:14:59
Gönderen: insmuhbce
Autocad'deki Metraj Tablolarını Excele Aktarma Yöntemi ile Kolay Metraj

Başlatan ismailma95Forumun Hakediş ve Metraj

Yanıt: 0
Gösterim: 1542
Son İleti 15 Mayıs 2021, 18:56:44
Gönderen: ismailma95

Metraj Örnek Proje Yardım.

merve · 11317

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı merve

• Yeni Üye
  • *
    • +0/-0
: 21 Ağustos 2014, 23:43:15
Arkadaşlar merhaba, öncelikle bu siteyi çok beğendim emeği geçen herkesin ellerine sağlık.
Ben metrajda pratiklik kazanmak istiyorum, bilgisayarda takip etmekle olmuyor, yazarak öğrenmek daha faydalı; fakat elimde örnek bir proje yok. Elinizde mevcut bir betonarme projesini benimle paylaşırsanız çok sevinirim.
Bunun ozolit çıktısını alıp detaylı çalışacağım.
Şimdiden teşekkür ediyorum.

Çevrimdışı Medeniyet Mühendisi

• Admin
  • Yazar
  • *
    • +43/-2
    • Medeniyet Mühendisleri
Yanıtla #1 : 22 Ağustos 2014, 08:36:58
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye Ol veya Giriş Yap
Arkadaşlar merhaba, öncelikle bu siteyi çok beğendim emeği geçen herkesin ellerine sağlık.
Ben metrajda pratiklik kazanmak istiyorum, bilgisayarda takip etmekle olmuyor, yazarak öğrenmek daha faydalı; fakat elimde örnek bir proje yok. Elinizde mevcut bir betonarme projesini benimle paylaşırsanız çok sevinirim.
Bunun ozolit çıktısını alıp detaylı çalışacağım.
Şimdiden teşekkür ediyorum.

Merve Hanım, günaydın.
öncelikle büro stajı konusunda sorun yaşadığınız konu ile alakalı cevabınızı özel mesaj olarak attım. İstediğiniz gibi Size örnek bir proje atıyorum. aşağıda ki linkten indirebilirsiniz.
Ayrıca düşünceleriniz için teşekkürler.

« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2014, 15:29:46 Gönderen: Medeniyet Mühendisi »

Çevrimdışı hüseyin

• Azimli Çaylak
    • +0/-0
Yanıtla #2 : 22 Ağustos 2014, 15:30:34
örnek proje için teşekkürler.

Çevrimdışı VaLe

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
Yanıtla #3 : 24 Ağustos 2014, 11:36:47
Proje ve metrajı için çok teşekkürler, ben hala öğrenciyim deneyimimde yok, bu metrajı program ile elde ediyoruz öyle değil mi?

• Admin
  • Yazar
  • *
    • +43/-2
    • Medeniyet Mühendisleri
Yanıtla #4 : 24 Ağustos 2014, 12:09:38
Proje ve metrajı için çok teşekkürler, ben hala öğrenciyim deneyimimde yok, bu metrajı program ile elde ediyoruz öyle değil mi?

Statik proje çizen programlar demir beton ve kalıp metrajını kendisi çıktı olarak veriyor. Ama bazen bizlerinde excellde yada başka bir yerde metraj hazırlamamız gerekebiliyor.

Çevrimdışı VaLe

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
Yanıtla #5 : 24 Ağustos 2014, 13:03:18

Henüz net bir karar vermedim ama saha mühendisi olmayı düşünüyorum, programı ve metrajın nasıl yapıldığını çok iyi bilmem gerekiyor mu?

• Admin
  • Yazar
  • *
    • +43/-2
    • Medeniyet Mühendisleri
Yanıtla #6 : 25 Ağustos 2014, 08:40:32

Henüz net bir karar vermedim ama saha mühendisi olmayı düşünüyorum, programı ve metrajın nasıl yapıldığını çok iyi bilmem gerekiyor mu?

Aslında doğru olan şantiyede çalışacaksanız metrajı bilmenizdir.. Ama bir çok metraj hesabını bilmeyen mühendis arkadaşa da rastlamak güç değil.

Çevrimdışı mesut_1905

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
Yanıtla #7 : 11 Mart 2015, 10:14:56
.Ben inşaat mühendisliği son sınıf öğrencisiyim bitirme projesi olarak metraj maliyet hesabı aldim.kocaelide bulunan Buyuk bi projenin otel yurt yada okul tarzı projesi lazım ama biz gittiğimiz yerlerden ulaşamadık kyk yurtlarini istedik vermediler burdan paylaşma imkanınız varmı yada nasıl ulaşabiliriz bilgi verebilirmisiniz

Çevrimdışı mesut_1905

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
Yanıtla #8 : 12 Mart 2015, 09:10:14
Yardımcı olabilecek birisi yokmu ?

Çevrimdışı los_diablos

• Azimli Çaylak
    • +3/-0
    • E-Posta
Yanıtla #9 : 26 Mart 2015, 11:41:07

.Ben inşaat mühendisliği son sınıf öğrencisiyim bitirme projesi olarak metraj maliyet hesabı aldim.kocaelide bulunan Buyuk bi projenin otel yurt yada okul tarzı projesi lazım ama biz gittiğimiz yerlerden ulaşamadık kyk yurtlarini istedik vermediler burdan paylaşma imkanınız varmı yada nasıl ulaşabiliriz bilgi verebilirmisiniz
Selam sayın meslektaşım. Kaba yada İnce yapı metrajımı yapacaksın bilmiyorum ama. Bence yolda gördüğünüz büyük bir inşaatın içine bodozlama girin uygun bir dil ile isteğinizi proje müdürü yada şantiye şefine açıklayın, onlarda bizlerin geçtiği yoldan geçtiği için %90' ı olumlu karşılayacaktır ve yardımcı olacaklardır. Bu durum hem size bir özgüven kazandıracak hem de tecrubeli meslektaşlarınız ile tanışma fırsatı bulacaksınız. Tersleme durumu olsa dahi moralinizi bozmayın o sizi tersleyenin gereksizliği ve kibiridir. Çoğu iş imkanı ve kariyer imkanında tesadüflerin yeri %50 cıvarındadır bunuda unutmamak gerekir. Uygun zamanda, uygun yerde ve uygun kişilerle olduğunuz zaman hayat çizginiz tahmin edemeyeceğiniz şekilde değişebilir bizzat yaşadım. Bunun içinde girişken olmak yeterlidir yeni mezun yada tecrubesiz olmanız çokta önemli değil.

saygılarımla,