İmar Durumu Nasıl Öğrenilir?

Başlatan foyetForumun İmar Kanunları ve Yönetmelikleri

Yanıt: 1
Gösterim: 4215
Son İleti 23 Kasım 2014, 19:32:38
Gönderen: Medeniyet Mühendisi
Çatı Makası Basınç Elemanın Kurtarmama Durumu

Başlatan civilmemberForumun Sap2000

Yanıt: 5
Gösterim: 2798
Son İleti 15 Nisan 2019, 12:35:45
Gönderen: civilmember
imar durumu

Başlatan ahmetdiramaForumun Yardim Bolumu

Yanıt: 3
Gösterim: 3439
Son İleti 02 Kasım 2018, 14:33:21
Gönderen: Havva GÜNEŞ

İş Durumu Hakkında Öneri

asabi mühendis · 2985

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı asabi mühendis

• Azimli Çaylak
    • +0/-0
: 11 Şubat 2015, 18:35:03
Merhaba arkadaşlar. Ben yeni mezun bir inşaat mühendisiyim. Aldığım bir iş teklifi hakkında sizlere bir danışmak istiyorum. Yan yana bulunan iki ofiste çalışacağım. Birisi yapı denetim diğeri proje ofisi. Normalde sadece proje ofisinde çalışmayı düşünüyordum ama yapı denetim de elemana ihtiyaç duyduğunu söyledi ve bana böyle bir teklifle geldiler. Bin Lira yapı denetimden, bin lira da proje ofisinden alıp her iki yerde de çalışmayı düşünüyorum. Siz tecrübeli ağabeylerimden ablalarımdan öneriler, fikirler bekliyorum. Sizce bu ne derece mantıklı bir karar. Amacım yapı denetimde şantiye görüp, proje ofisinde de projecilik yönünde bir şeyler öğrenmek. 

Not: Doğal olarak diplomam yapı denetimde olacak ve projecilik için imza yetkim olmayacak, bunu biliyorum baştan belirteyim.

Çevrimdışı engineer

• Proje Timi
  • Azimli
    • +3/-0
Yanıtla #1 : 11 Şubat 2015, 18:56:18
yapı denetim firmaları genelde biraz sıkıntı oluyor şimdi sizin orada ki yapı denetimler nasıldır onu bilemem ama şantiyeyi kontrol edeceksen güzel bir fırsat olabilir. dikkat et diplomanı alıp abuk subuk işlerde kullanmasınlar . ayrıca proje ofisi program öğrenmen için güzel bir yer olabilir. 

sana tavsiyem bu kadar ucuza kabul etme.. sonuçta inşaat mühendisi adamsın.. biner lira bana az geldi gibi. hatta çok az gibime geldi :)

Mühendisûn

Çevrimdışı asabi mühendis

• Azimli Çaylak
    • +0/-0
Yanıtla #2 : 11 Şubat 2015, 19:01:13
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye Ol veya Giriş Yap
yapı denetim firmaları genelde biraz sıkıntı oluyor şimdi sizin orada ki yapı denetimler nasıldır onu bilemem ama şantiyeyi kontrol edeceksen güzel bir fırsat olabilir. dikkat et diplomanı alıp abuk subuk işlerde kullanmasınlar . ayrıca proje ofisi program öğrenmen için güzel bir yer olabilir.

sana tavsiyem bu kadar ucuza kabul etme.. sonuçta inşaat mühendisi adamsın.. biner lira bana az geldi gibi. hatta çok az gibime geldi :)
Yanıtın için teşekkürler. Abuk sabuk işlerde kullanmayacaklar o konuda sıkıntım yok. Anladığım kadarıyla limitlerini doldurmuşlar ve yeni kontrol elemanına ihtiyaçları var. O nedenle istediler. Zaten istediğim zaman çıkabileceğimi de söylediler. 

Fiyat konusunda 2500e çekmeye çalışacağım ama kabul ederler mi bilmiyorum. Yeni mezun birçok arkadaşım 2000den az bir fiyata başladı işe. Sadece yapı denetimde çalışırsam eğer 1500tl teklif ettiler. Bu şekilde hem 500tl daha fazla kazanıp hem de iki işi de öğrenme şansı bulabilirim diye düşünüyorum. 
İlgin için teşekkürler tekrardan.

Çevrimdışı MG7CR7

• Yeni Üye
  • *
    • +0/-0
    • E-Posta
Yanıtla #3 : 09 Mayıs 2015, 12:17:23
BENDE AYNI YERDE YENİ BAŞLAMA DURUMUM VAR BAKALIM ŞİRKET SAHİBİ SENİ BRAZ EZERİZ DEDİ ŞİMDİLİK SİGORTANI YATIRABİLİRİZ OLUR MU DEDİ HEM YAPI DENETİM HEMDE PROJE AYNI TEKLİF ANLAYCAĞIN BANADA GELDİ BAKALIM BENDE TECRÜBELİ İNSANLARA DANIŞIP OYLE İŞE BAŞLAYAAGIM