İmar ve Şehircilik Müdürlükleri & Görevleri & İstenen Evraklar

Başlatan erhanbaytak

Yanıt: 1
Gösterim: 3022
Son İleti 02 Kasım 2018, 14:14:46
Gönderen: Havva GÜNEŞ
İmar Durumu Nasıl Öğrenilir?

Başlatan foyet

Yanıt: 1
Gösterim: 2781
Son İleti 23 Kasım 2014, 19:32:38
Gönderen: Medeniyet Mühendisi
Bina Yükseklikleri (Tip İmar Yönetmeliği)

Başlatan Medeniyet Mühendisi

Yanıt: 0
Gösterim: 2699
Son İleti 15 Aralık 2014, 20:25:05
Gönderen: Medeniyet Mühendisi

PLANLI ALANLAR TİP İMAR YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

  • 2 Yanıt
  • 1406 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı eneser10

  • *
  • 4
  • +0/-0
Çevre ve Şehircilik Bakanlığından:
PLANLI ALANLAR TİP İMAR YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK
YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK
MADDE 1 – 2/11/1985 tarihli ve 18916 mükerrer sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinin geçici 10 uncu maddesinde yer alan “1/1/2017” ibaresi “30/6/2017” olarak değiştirilmiştir.
MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Çevre ve Şehircilik Bakanı yürütür.

Bir 6 ay daha uzatıldı. İyi mi oldu kötümü zaman gösterecek.

*

Çevrimdışı emnbzkrt

  • Proje Timi
  • ****
  • 179
  • +0/-0
  • Cenk Etme Civil
Sektör değişicek diye canlanmıştı. Yine canlanma gösterebilir.

*

Çevrimdışı Medeniyet Mühendisi

  • Admin
  • ****
  • 1940
  • +42/-2
    • Medeniyet Mühendisleri
Bu arada bahsi geçen maddeyi de koyalım ve tartışma başlasın :)

Geçici Madde 10 – 22/5/2014 tarihinden önce yapı ruhsatı almaya yönelik olarak işlemlere başlanılmış olan ve bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce veya sonra yapılan yapı ruhsatı başvuruları, 1/1/2017 tarihine kadar sonuçlandırılmak kaydıyla, başvuru sahibinin talebine bağlı olarak, ilgili işlem tarihinde yürürlükte olan Yönetmeliğin 30/5/2013 tarihi ve sonrasında yürürlükte olan hükümlerine göre neticelendirilir. Ancak, bu madde hiçbir şekilde bu Yönetmelik hükümlerinin karma kullanımı ve yapının planla belirlenen kat adedini artırmak amacıyla uygulanamaz ve bu amaçla yapı ruhsatı düzenlenemez.”
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye Ol veya Giriş Yap