Üç yıldır işsizim. Hemşirelik okuyacağım.

• 5 Yanıt
  • 1175 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı psychonaut

• *
  • 1
  • +0/-0
Üç yıldır işsizim. Hemşirelik okuyacağım.
« : 20 Ağustos 2018, 14:20:16 »
2015 yılında inşaat mühendisliği bölümünden mezun oldum. Yalnızca 3 ay bir yapı denetim firmasında çalıştım onda da maaşımı alamadım. Bu yıl şehrimdeki üniversitenin hemşirelik bölümüne kaydımı yaptıracağım. Allah bu mesleğin de bu ülkenin de belasını versin.

*

Çevrimdışı yakupaydogdu

• *
  • 2
  • +0/-0
    • E-Posta
Ynt: Üç yıldır işsizim. Hemşirelik okuyacağım.
« Yanıtla #1 : 21 Ağustos 2018, 03:18:11 »
Bende aynı tarihte mezun oldum.Dönüp bakınca 1 sene çalıştım 1 sene askerlik yaptım işimi gücümü bırakıp döndüm yine sıfırdan başladım çalıştığım yer batık işten çıktım dönüp bakınca devlet askerden kaçana ödül verdi bana ise, neyse
Bazı şeyler ve kişiler hariç dediklerine canı gönülden amin diyorum.

*

Çevrimdışı osmanbayrak

• Proje Timi
  • 541
  • +14/-23
    • Osman BAYRAK-İnşaat Mühendisi
« Yanıtla #2 : 23 Ağustos 2018, 19:11:46 »
Merhabalar,
Söylediklerinize katılıyorum sayın meslektaşlarım. Fakat siyasi bir amaç gütmeden, a partisi b partisi için değil yada x kişi y kişi için değil ülke için çalışmalıyız kendimizi yetiştirmeliyiz. 1 çalışıyorsak 3 çalışalım, 3 çalışıyorsak 5 çalışalım. Pes etmeyelim, durmayalım, dinlenmeyelim. Şunu iyi biliyorum ki ülkenin geleceği genç nüfusa bağlı.
info@osmanbayrak.org

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye Ol veya Giriş Yap

*

Çevrimdışı msimsek48

• *
  • 2
  • +0/-1
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : 26 Ağustos 2018, 13:44:31 »
Bela okuduğun ülkede hemşire olmak için üniversiteye kayıt yaptıracak olman da ayrı bir ironi tabi...

Merak ediyorum üniversite hayatın boyunca neler yaptın? Mesala üniversitenin yapı topluluğuna veya herhangi bir topluluğa kaydolup aktif bir şekilde o toplulukta yer aldın mı? Kendini geliştirmek için kitap okudun mu? Bu devirde mecburen bilmen gereken İngilizcen ne durumda? Networkünü genişletmek için neler yaptın mesela? Mesleğin ile alakalı birkaç tane programı orta derecede de olsa öğrendin mi? Kendi şehrinde veya farklı şehirlerde düzenlenen mesleğine yönelik seminerlere katıldın mı? Yoksa sadece okul-batak-okey-ev döngüsünde mi geçti üniversite yılların?

Ben üniversite hayatım boyunca yukarıda saydığım şeyleri hatta daha fazlasını yaptım.  Bu sene mezun oldum ve mezun olduktan 10 gün sonra işe başladım. Buna bazıları şans diyebilir fakat değil, bana göre şans hazırlıkla fırsatın buluşmasıdır. Sen fırsata hazır değilsen o fırsatı kaçırırsın. Oturduğun yerden ülkeyi, sistemi veya başka şeyleri suçlamak çok kolay ve looserların geneli böyle yapar. Kusura bakmayın bedava peynir sadece fare kapanında. Daha çok çalışıp, daha çok öğrenip bu ülkeyi daha iyi yerlere taşıyacak olanlar bizleriz. Bunu da ülkemize veya mesleğimize bela okuyarak değil, kendimizi yetiştirerek yapabiliriz.  Allah ülkemizi yüceltsin ve korusun...

« Yanıtla #4 : 15 Eylül 2018, 23:53:28 »
150.000 . olup mühendislik okumanın sonu

*

Çevrimdışı prdtronbu

• *
  • 18
  • +0/-0
  • manners maketh man.
« Yanıtla #5 : 17 Eylül 2018, 22:39:55 »
Biraz ağır bir giriş olmuş ama gerçeği yansıtıyor.Hayatın her alanı zor.Çalışmak,bilgiyi doğru yerde kullanmak önemli olan.Formenin yaptıklarının ilersini görebilmekte,yeni bir kaynak yeni bir çözüm bulmakta sorun.Asla ve asla yaşadığınız ortamı,şehiri,ülkeyi eleştirmeyin.Siyasi malzeme olursunuz.Hep daha ileriye,daha yaratıcı,daha çözüm üretici olun ki size ve çocuklarınıza kalabilecek bir yarınınız olsun.Eleştiri yapıcı olursa geri dönüşü pozitif olur.Pes etmek erkeklik doğasında yoktur,hayat kötümü evet,insanlar kötümü evet.Çözüm varmı ? evet var.Lütfen arayışlarınızda bunu hesaba katın.Sinirli olduğunuzda karar vermeyin,sevinçli anınızda söz vermeyin,üzüntülü anınızda kalp kırmayın.Lütfen ama lütfen bu küçük ve yanlız ülkenizi sevin yeterki. :(

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye Ol veya Giriş Yap
Bela okuduğun ülkede hemşire olmak için üniversiteye kayıt yaptıracak olman da ayrı bir ironi tabi...

Merak ediyorum üniversite hayatın boyunca neler yaptın? Mesala üniversitenin yapı topluluğuna veya herhangi bir topluluğa kaydolup aktif bir şekilde o toplulukta yer aldın mı? Kendini geliştirmek için kitap okudun mu? Bu devirde mecburen bilmen gereken İngilizcen ne durumda? Networkünü genişletmek için neler yaptın mesela? Mesleğin ile alakalı birkaç tane programı orta derecede de olsa öğrendin mi? Kendi şehrinde veya farklı şehirlerde düzenlenen mesleğine yönelik seminerlere katıldın mı? Yoksa sadece okul-batak-okey-ev döngüsünde mi geçti üniversite yılların?

Ben üniversite hayatım boyunca yukarıda saydığım şeyleri hatta daha fazlasını yaptım.  Bu sene mezun oldum ve mezun olduktan 10 gün sonra işe başladım. Buna bazıları şans diyebilir fakat değil, bana göre şans hazırlıkla fırsatın buluşmasıdır. Sen fırsata hazır değilsen o fırsatı kaçırırsın. Oturduğun yerden ülkeyi, sistemi veya başka şeyleri suçlamak çok kolay ve looserların geneli böyle yapar. Kusura bakmayın bedava peynir sadece fare kapanında. Daha çok çalışıp, daha çok öğrenip bu ülkeyi daha iyi yerlere taşıyacak olanlar bizleriz. Bunu da ülkemize veya mesleğimize bela okuyarak değil, kendimizi yetiştirerek yapabiliriz.  Allah ülkemizi yüceltsin ve korusun...
Kaderiniz kesinleşinceye kadar elinizden gelen gayreti gösterin.