iŞ iSKELESİ VE CEPHE İSKELESİ HESABI YAPAN PROGRAMLAR

MEMET32 · 382

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MEMET32

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
Arkadaşlar merhaba

İskele hesabı yapan ve çıktı alabileceğim bir program öneriniz var mı? Kesit tesirlerini hesaplayabileceğim bir program değil isteğim. Kritik koşulları sağlayıp sağlamadığını kontrol edip rapor sunabileceğim bir program.İdecad ve sta da çözüyorum fakat lisanslı olmadığı için çıktı alamıyorum. Çıktı alabileceğim ve rapor oluşturabileceğim bir program tavsiyeniz var mıdır?

Teşekkürler.

Çevrimdışı Emrah Türkseven

• Moderator
  • Yazar
  • *
    • +13/-4
    • E-Posta
sap2000 de yapabilirsin

Çevrimdışı neçirvan

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
    • E-Posta
Kendi Şantiyemde 20 katlı dış cephe iskelesinin statik hesabını sap2000de yaptırdım. Yapan kişinin bilgilerini dileyenlerle paylaşabilirim.

Çevrimdışı MEMET32

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
sap 2000 de sadece kesit tesirlerini bulabilirsiniz. Tasarım kriterlerini sağlayıp sağlamadığını raporlastıramazsınız ama. Yani sehim kontrolü,eğilme burkulma veya taşıyıcılık kriterlerini stansartlara göre raporlayamazsınız. Benim kast ettiğim bunları da raporlayabilmek sadece kesit tesirlerini diyagramlarını bulmak değil. Yine de tesekkur ederım yanıtınız için

Çevrimdışı neçirvan

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
    • E-Posta
Bahsettiğiniz veriler standartlara göre raporlanarak verildi . Inşaat mühendisi olarak sap2000de iskele standartlarını bilmediğim için o işin uzmanı bir firmadan destek aldm. ISG kurulu tarafından raporumuz onaylandı. Iskele ayak kurulum şekli, tij noktaları çapraz ve yatay bağlantılar tek tek sap2000de işlendi tabiki

Çevrimdışı yunuskoroglu

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
    • E-Posta
Bahsettiğiniz konu hakkında bir çözüm yolu bulabildiyseniz paylaşır mısınız?