YENİ MEZUN BİR İNŞAAT MÜHENDİSİNİN SEKTÖRE ATILMASI

Rüstem Akça · 106

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Rüstem Akça

• Çaylak
  • **
    • +0/-0
    Merhabalar, Allah izin verirse bu sene mezun olacağım. İş ilanlarına bakıyorum herkes deneyim şartı koymuş, çoğu da en az 5 yıl diyor. Durum böyleyken yeni mezun olmuş bir inşaat mühendisi nasıl iş bulabilir, ne iş yapabilir , ilk işinde genelde ona ne görevler verilir ve neler yapması söylenir? Bu konuda rica etsem beni bilgilendirebilir misiniz. Teşekkürler

Çevrimdışı batubay

• Proje Timi
  • Yazar
    • +7/-2
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye Ol veya Giriş Yap
    Merhabalar, Allah izin verirse bu sene mezun olacağım. İş ilanlarına bakıyorum herkes deneyim şartı koymuş, çoğu da en az 5 yıl diyor. Durum böyleyken yeni mezun olmuş bir inşaat mühendisi nasıl iş bulabilir, ne iş yapabilir , ilk işinde genelde ona ne görevler verilir ve neler yapması söylenir? Bu konuda rica etsem beni bilgilendirebilir misiniz. Teşekkürler

5 yıllık da olsanız 10 yıllık da olsanız hiçbir şey değişmeyecek. Asgari ücret alıp yarısını elden vermeye razıysanız iş bulabilirsiniz ya da sağa sola diplomanızı kiralayıp üç beş kuruş alıp büyükçe bir sorumluluğu alıp deneyimliymiş gibi gözükebilirsiniz. Misal benim iş tecrübemden çok işsizlik tecrübem var. İnşaat sektöründen çok bir beklentiniz olmasın. Ben ülkeden bile umudu kesmiş durumdayım.

"The computer is incredibly fast, accurate, and stupid. Man is incredibly slow, inaccurate, and brilliant. The marriage of the two is a force beyond calculation."