Prefabrik Konut Fiyatları

  • 0 Yanıt
  • 230 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Medeniyet Mühendisi

  • Admin
  • ****
  • 1782
  • +32/-1
    • Mesajı Paylaş
    • Medeniyet Mühendisleri
Prefabrik Konut Fiyatları
« : 18 Ekim 2016, 20:58:45 »

Not: Medeniyet Mühendisleri Forum Ekibi Tarafından İzni Alınmış Tanıtım Yazısıdır. Tanıtım Yazısı Yayınlamak İsteyenler Linklerin Gorulmesine Izin Verilmiyor. Uye Ol ya da Giris YapBizlere Ulaşabilirler.

Ülkemizde prefabrik konut inşaatı için şahıslar ve kurumlar bir biri ardına konut yaptırma alanlarında karar vermelerinde ve yaptırmaları hız kazandı.

İnsanlar bu tarz hazır yapı işlerinde hem evlerine erken kavuşmaları hem de daha sağlıklı yapılarda yaşamak istiyorlar.  Bu yapılar beton binalara göre daha ucuz ve ısı yalıtımlıdır. Burada betonda ısı yalıtımı olmaz demiyoruz. Betonarme yapılarda ısı yalıtımları için önceden mantolama gereklidir. Linklerin Gorulmesine Izin Verilmiyor. Uye Ol ya da Giris Yap içinde aynı şeyler geçerlidir. 

Bazen insanlar 10200 TL gibi fiyatlarda prefabrik yapıların niçin ucuz olduklarını soruyorlar.  Öncelikle m2 hesaplanarak yapı elemanlarının birleşimleri ve bunu taşıyacak olan hafif çelik malzemelerin durumları gözden geçirilir. Bu sistemler konteyner yapılarında olan ve seyyar tuvalet ürünleri gibi demir aksamlı profil metaller gibi tam üretilmez. Üründe hafif çelik yapı denilen u ve t profil galvaniz sac ile üretimleri gerçekleştirilir.Ülkemizde normal şartlarda birkaç firmanın verdiği 3 te 1 oranında fiyatlar buluyorsanız, orada büyük tehlike var demektir. Normal bir hazır yapı sistemler çok ucuza olması gerçekten imkansızdır. En başta ev için kullanılan tüm malzeme ve ekipmanları göz önüne aldığımızda ya malzemeden fedakarlık edilir ya da o ev hiç yapılmaz.

İnternette yaptığımız araştırmalar sonuçlarında bu yapılarda fayans alt taban ve duvar boyaları konusunda şikayetleri gözlemledik. Elbette bu yapılar sizler için normal betonarme yapılara göre ucuz ama fayans işini de prefabrik şirketinin üstlenmesini aslında bizde önermiyoruz. Bunları sizlerin sonradan yaptırması çok daha iyi olur. Her hangi bir sıkıntı çıkmaması ancak böyle sağlanabilir. Eğer bir ev yaptırmaya hem karar verdiyseniz sizleri bizde ofisimizde ağırlamaktan mutluluk duyacağız.
Linkback: https://www.medeniyetmuhendisleri.com/serbest-kursu/prefabrik-konut-fiyatlari-t2661.0.html
Linklerin Gorulmesine Izin Verilmiyor. Uye Ol ya da Giris Yap

Etiketler:

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter